Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. 1. 2008

Letištní bulletin z brněnského veletrhu GO/Regiontour

Letiště Leoše Janáčka Ostrava

Mezinárodní letiště Letiště Leoše Janáčka v Ostravě je druhé největší v České republice. Jeho největší předností je 3.500 m dlouhá a 63 m široká přistávací dráha, kterou mohou používat všechna současná letadla včetně Airbusu A380.
Od prosince 2006 se mimo kvalitní dráhy letiště pyšní také novou moderní odbavovací halou. Její výstavba přišla krajskou pokladnu na zhruba 141 milionů Kč, přičemž téměř 43 miliony přispěla Evropská Unie.
Třináct moderních přepážek dnes ve špičce umožní odbavení až 500 cestujících za hodinu. Celkové řešení terminálu pak počítá s jeho dalším rozvojem. To je v souladu se zpracovaným generelem rozvoje, který vyjadřuje technické i prostorové využití areálu letiště a sousedícího území, a to až do roku 2015. Rozvojový plán letiště předpokládá výrazné zvýšení počtu cestujících až na 1 milion do roku 2010.

Investice do budoucnosti

V následujících letech čeká letiště další rozvoj. Své plány představil Moravskoslezský kraj, který je majitelem akciové společnosti Letiště Ostrava, který počítá s investicemi za 10,7 mld. Kč.
Ty by měly ostravské letiště proměnit v dopravní uzel, který bude jedním z největších v České republice.
K tomu dopomohou nové linky, výstavba železničního terminálu, bezpečnostního centra, výstavba administrativně-obchodního centra a logistické zóny v blízkosti letiště.
Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje odsouhlasilo podporu nových mezinárodních linek v nejbližších třech letech. Ještě v průběhu letošního roku by tak měla začít pravidelná letecká doprava mezi Londýnem, Bruselem, Amsterdamem a Moskvou. V dalších letech se plánují linky do Rigy, Vilniusu, Düsseldorfu a Curychu; v roce 2010 jsou na seznamu měst Helsinki, Varšava a Paříž. Jejich provozovatele radní vyberou v rámci veřejného nabídkového řízení z dopravců Evropského společenství. Celkem chce kraj vynaložit na podporu linek více než 700 milionů Kč.
Rozvojový plán letiště zahrnuje mimo jiné např. vybudování hotelu (soukromým investorem), nové vícepodlažní parkoviště, nebo plochy pro nákupní a kongresové centrum.
Jednou z investic bude také výstavba železničního terminálu a jeho propojení na 2. železniční koridor (trať do Studénky). Konkrétní dobu projekt dostane v letošním roce - připravuje se studie proveditelnosti a koncem roku by České dráhy mohly zahájit práce na výstavbě. Nová trať v délce asi 3 km bude stát přibližně půl miliardy korun, investorem je v tomto případě stát. Další peníze pak půjdou na výstavbu terminálu, který by měl vyústit přípo pod odletovou halou.
Vybudování železničního napojení umožní cestujícím výběr dopravy na letiště s ohledem na plánovaný růst počtu cestujících. První pasažéry by tak mohly České dráhy dopravit k odbavení už koncem roku 2009. Neméně důležitá bude trať pro přepravu nákladů po železnici, cargo po železnici budou podnikatelé v průmyslové zóně Mošnov potřebovat především v souvislosti s plánovaným příchodem strategického partnera.

Letiště se nebrání ani realizaci soukromých aktivit

Jednou z takových investic na území ostravského letiště je výstavba opravárenského centra obřích letounů v blízkosti severní stojánky letiště. Realizace více než miliardové investice umožní fungování zcela ojedinělého projektu - největšího servisního střediska ve střední a východní Evropě. Hangár o výšce 24 metrů bude sloužit k údržbě letadel až do velikosti Boeing 737 a 747 Jumbo Jet. S plným provozem se počítá už ve druhém čtvrtletí letošního roku. Společnost JOB AIR - CENRAL EUROPEAN AIRCRAFT MAINTENANCE (JOB AIR - CEAM) tak nabídne leteckým společnostem údržbu a širokou škálu servisních služeb.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

LKMT

hansb, 13. 1. 2008 22:53

To že je LKMT 2. největší v ČR se mi taky nezdá... asi tam bude víc nesrovnalostí.

Celková investice do odbavovací haly

Webmaster, 13. 1. 2008 19:53

Ta cena se mi nějak nezdá - někde jsem četl, že se celkové náklady, včetně těch z EU, vyšplhaly na sumu okolo 320 milionů Kč.