Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. 7. 2008

Spotting mimo pracovní dobu aneb Den volna (1. 7. 2008) - AKTUALIZACE!!

Už uběhl nějaký ten den, kdy jsem se rozhodl, že si 1. 7. zajdu zaspottovat. V registru turistických letů totiž bylo vypsáno asi 14 charterových letů. Jen v duchu jsem si říkal, že bych v tenhle den mohl mít volno. A stalo se i bez mého vlastního přičinění…

V den D jsem si ještě ráno zapl kompa, abych si přepsal z webu veškeré přílety a odlety a věděl tak co mě čeká a pak hurá na spotting.

Hnedka, co jsem se došoural se svojí Máňou („automobil“ Škoda 105 – pozn. autora), namířil jsem si to napřed do letištního Bistra, kde jsem si obstaral občerstvení na celý den.

V tu dobu už po pojížděčce roloval na appron Bublifuk od Travel Service, OK-TVC. Poté, co jsem vylezl z občerstvovacího zařízení, jsem zamířil k bráně 04, alias spottbodu č. 4, kde jsem měl parádní (teda až na tu řepku) výhled směrem k centrální stojánce, kde právě postávali již zmíněný B737-800 Bublifuk a taky B737-400 ČSA, OK-WGX. Zaznamenal jsem za tu chvilku jen jeden pohyb, a to konkrétně Zlin 142 z Aeroklubu ČR, který si to po pár smyčkách nasměroval nejspíš na nedaleké sportovní letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí. Jelikož se letadlo ČSA nemělo k odletu, vyrazil jsem tedy na spottbod č. 6, který se nachází na spojovací cestě mezi obcemi Sedlnice a Bartošovice.

Jakmile jsem přijel na určené místo, našel jsem si parádní plácek, kde mi letadla sedala téměř nad hlavou. Jako první se přibližovala s větším humbukem linka z Vídně, a to(jak jinak) se Saabem S340, registrace OK-CCC. Speciály šly rychle za sebou. O pár minut později jsem již v dalekohledu zahlédl jedno z největších a nejdelších letadel ve flotile ČSA, konkrétně Airbus A321, OK-CED, dále Boeing 737-800 od Travel service (TVS), OK-TVB a poté také ten samý typ té samé společnosti, pouze s registrací OK-TVA, na kterém bylo ještě patrné zajímavé zbarvení od společnosti Oman Air, kde tento stroj sloužil v pronájmu.

Když jsem se chtěl vrátit z5 k Bráně č. 4, kde jsem byl domluvený s kolegy spottery Ondrou Novákem a Kubou Vašíčkem, opomněl jsem, že jsem nechal zapnuté světla v autě, jelikož jsem chtěl vyjet už dříve. Nicméně, auto mi pomohli dát z5 dokupy dva šikovní pánové z jedný dodávky, která jela ve směru od Bartošovic někam pryč. Tímto jim děkuji.

Po mém příjezdu mi, po mém zjištění, že se mnou očekávaný Boeing 737-300 společnosti Seagle Air (SGA) už nachází na centrální stojánce, Ondra s Kubou sdělili, že letadlo již zmíněného dopravce dosedlo během mé cesty ze spottbodu 6 k bráně č. 4. Bylo mi ctí, že jsem se s Kubou a Ondrou viděl vůbec poprvý a musim uznat, že to jsou fajní kámoši, ostatně jako i další spotteři, se kterými jsem měl tu čest se poznat…

Během naší debaty jsme skrz scanner zjistili, že se k dráze 04, která v ten den byla z 90 % v užívání, blíží popolední linka z Prahy, kterou zajišťovalo tradiční ATR 72 společnosti ČSA. Tento stroj, jako jediný ze 4 ATR 72 ještě neměl nové firemní zbarvení… I tak je to ale krásné letadlo v krásných barvách…

Posléze začaly nahazovat motory stroje od Travel Service a Seagle Air, aby poté mohly taxovat k prahu rwy 22 a následnému odletu. Nejprve měl náskok TVS, ale pak ho šibalsky předběhl SGA, které se z rwy zvedl jako první, následován mašinou z TVS. O několik málo minut později se taktéž na taxing vydal i A321, aby pak mohl vplout do oblak a nasměrovat si to do Hurghady.

Než vyroloval i poslední Boeing Travel Service Company, tak jsme spolu s klukama změnili pozici, tzn., že jsme se vydali na spottbod u prahu dráhy 04, který se nachází téměř naproti stanu DHL. Zde nás čekalo vůbec největší překvapení roku – poté co se postavil nový plot okolo letiště, jsme měli k dráze maximálně 100m vzdálenost, ale kdysi, když ještě stál plot starý, tak to k dráze bylo příšerně daleko – typuju minimálně 300 metrů. Všichni jsme byli z této nečekané změny velmi nadšeni, a tak jsme to oslavili tím, že co se mihlo letadlo, to se naše foťáky nezastavily :o)

Hned po našem příjezdu jsme si všimli, že už Boeing TVS, OK-TVA pomalu pojížděl. K našemu překvapení ale změnil jinou trasu, než jeho předchozí „kolegové“, a to na práh 04, takže když se otočil na Foxtrotu, stál tento krásný stroj tváří v tvář přímo proti nám…a že to byl krásný pohled, co si o tom budem povída… Chvíli vyčkával, jako by se chtěl na nás vrhnout. Pravý důvod byl ale ten, že čekal na právě přistávající Beechkraft B300 King Air 350 společnosti Let´s Fly.

Poté, co se ex-ománský stroj odlepil od dráhy, sedl na rwy 04, v tento den již druhý A321, tentokrát OK-CEC. Sportovní den byl první den v červenci taky velmi rušný – kromě již zmíněného Zlinu jsem několikrát spatřil na obloze i sportovní Cessny, také L-200 Moravu OK-PLH společnosti Bemoair a také tady dělal okruhy (pokaždý z jiný strany) Piper Archer III, PA-28-181 registrace OK-IFR, takže jsme měli v prostojích mezi speciály o „zábavu“ postaráno.

Při různých debatách jsme se s klukama dohodli, že když už máme nový plot, že se kuknem jak to vypadá taky u brány, která se nacházela co by kamenem dohodil, od takové malé zapadlé dědinky jménem Albrechtičky. Tady se také parádně fotilo. Vzhledem k tomu, že všude je plot poměrně dost vysoký plot a já do svýho vozítka nenacpu štafle, vymyslel jsem si novou vychytávku – vylezl jsem si na kufr auta a odtud jsem až do večera fotil…

Těsně před odletem A321 se ozvala linka z Prahy ke svému odletu a vzápětí na to také Airbus, OK-CEC.

V průběhu různých debat jsem se s klukama domluvil (po jejich konstatování, že kolem 15h musí jít na linku 33, která do Ostravy jezdí 4x denně), že je hodim na autobus do Proskovic, odkud je víc frekventovaný MHD provoz. Inu stalo se. Po svém návratu jsem se ještě zajel kouknout na práh rwy 22 jak to i tam vypadá s plotem a o5 jsem byl příjemně překvapen. Vyfotil jsem proto opravárenské středisko CEAM z trochu jinýho úhlu.

Den předtím, než jsem se vydal na spotting jsem se ještě domluvil s Bobikou, že si dáme scuka a taky poklábosíme o letadlech, no a taky se stalo. Co se dalšího provozu toho dne týče, tak mělo přiletět Karthago Airlines, avšak s jejich zruinovanými letadly měli o5 zpoždění, takže jako první odlétla odpolední linka do Vídně a následně dosedl další Boeing 737-400 ČSA OK-VGZ. Já pak musel urychleně navštívit letištní halu a po vyřízení všech záležitostí jsem ještě cvaknul právě pojíždějící Karthago a posléze i večerní linku z Prahy na místech, kde to běžnému člověku je zakázáno. Také jsem vyfotil Piper PA-46, který bzučel na odlet…

Jen, co jsem se vrátil z haly, odlétal zrovna jeden z Boeingů 737-300 Karthago Airlines. Druhý měl o5 zpoždění. Jen co zmizel tenhle stroj, objevil se na obzoru další, a to Airbus A320 společnosti Tunis Air v jejich nepatrným výročním zbarvením a s registrací TS-IMI. Zatímco tento stroj hladce dosedl, pojížděl na práh 04 bizjet Cessna 550 Citation Bravo, který odlétl neznámo kam. Tato mašinka také vyčkávala na prahu, a to zejména kvůli přistávajícímu L-410 UVP-E Turbolet společnosti Silver Air, registrace OK-SLD.

Zhruba kolem půl osmé večer tradičně odlétl Saab S340 společnosti RAF Avia, který k nám pravidelně ve všední dny dováží zboží z Lipska, a který byl následován již zmíněným A320 Tunis Air, který se taktéž chystal k odletu.

Posledními dvěma letadly, které 1. 7. navštívily naše letiště byly stroje Boeing 737-800 TVS a také zpožděný Boeing 737-300 křovácké letecké společnosti Karthago Airlines. Na obou těchto strojích se při mé návštěvě stojánky krásně odrážel západ slunce z oken odletové haly.

Tento den byl jeden z nejlepších, co se počasí i letošního provozu týče, takže jsem poté šťastný, spokojený, unavený a také mírně spálený dorazil domů s pocitem příjemně prožitého dne.


Zde je fotogalerie:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář