Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. 7. 2008

Spotting v práci (15. 7. 2008) - AKTUALIZACE!

Dostal jsem opravdu bezkonkurenční směnu - od půlnoci do 8h ráno... Ale tak dalo se to vydržet, protože provoz byl, jak se zpívá v jedný známý písničce, "pohoda, klídek a tabáček". Počasí ale zas tak pohodové nebylo... S většími přestávkami pršelo a pršelo nebo bylo pod mrakem.
Krátce po mém příchodu do práce dosedl na dráhu 04 "bublifuk" společnosti Travel Service, konkrétně Boeing 737-800, OK-TVC, který u nás setrval asi 2 a půl hodiny. Během odbavení navštívila naše letiště i "létající nudle", lépe řečeno SA227AC METRO III společnosti Bin Air. Poté, asi ve 3.30 SELČ se spolu s cestujícími odlepil od rwy a namířil si to na některý z řeckých ostrovů.
Brzy ráno se tradičně začaly odbavovat linky do Prahy a Vídně, a však linka do Vídně změnila letadlo - z nejčastějšího OK-CCC se vyklubal OK-CCD od jedné společnosti, která pravděpodobně zajišťovala linku nejspíš v některé ze skandinávských zemí. Na lince PRG-OSR-PRG bylo, v poslední době hojně využívané na této lince, "dlouhé" ATR 72, OK-XFA, takže zase bylo na šichtě na co koukat ;o)
Sotva se ranní linky vydaly na svou cestu životem, začal se kolem páté hodiny ranní odbavovat charter do Bulharska. Jako vždy se na tomto charteru objevil British Aerospace BAe 146-300, který si svou trasu letu do Burgasu namířil rovnou přes letištní halu.
Ráno byl také přichystán na stanoviště č. 4 bizjet místního aeroklubu, konkrétně Beechkraft Super King Air 350, imatrikulace OK-LFD.
Jako poslední návštěvník letiště (na mé směně) přistál brzy ráno Airbus A321 registrace TS-IQB společnosti NouvelAir, aby dopravil naše turisty do jedné z oblíbených severoafrických zemí. Mezitím, co se toto letadlo blížilo k závěru odbavení, mi skončila při střídání směna, a stejně tak, jako na cestující v tomto letadle už čekala vyhřátá pláž někde v Tunisu či na ostrově Djerba, tak na mne již netrpělivě čekala vyhřátá postýlka... 

Zde jsou fotografie provozu:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář