Jdi na obsah Jdi na menu
 


O webu

 

Důvodem založení těchto webových stránek bylo především informovat především domácí, ale i přespolní spotterstvo o dění na letišti Leoše Janáčka v Ostravě včetně fotodokumentace.
I když zde není tak velký provoz, jako na jiných letištích srovnatelných s Ostravou, tak si tady čas od času každý přijde na své.

O pestrý provoz se stará především místní lakovna společnosti Eirtech Aviation, kam každou chvíli z celého světa přilétají různé letouny pro přepravu cestujících až do velikosti Airbusu A321-200 (případně Boeingu B737-900) ať už na obnovu laku, zajímavé reklamní zbarvení či zcela nové standardní zbarvení společnosti.
 
2.jpg

V opravárenském středisku Job Air/CEAM pak probíhají dokončovací práce nově nalakovaných letounů, případně také servisní prohlídky různého rozsahu.

1.jpg

Významný podíl na provozu ostravského letiště zastává také nákladní doprava. Dráhy mošnovského letiště se tak dotkly jak lehké letouny SA227 Metro či Dornier Do-228, létající s urgentními cargo zásilkami, tak i velké množství letounů těžké a supertěžké váhové kategorie. 

2.jpg

Na ploše nákladní stojánky na jihu letiště se vystřídala proudová i turbovrtulová letadla jak východní, tak i západní výroby, včetně několikanásobné návštěvy největšího letounu světa, ukrajinského Antonova An-225 Mrija, který Ostravu navštívil koncem ledna a počátkem února 2015 z důvodu objemné přepravy vojenského materiálu.

10.jpg

Své místo má na letišti také sportovní létání, o které se stará hned několik firem a leteckých škol.

1.jpg

Každý rok na podzim se zde pak v řádu tisíců sjíždějí letečtí nadšenci nejen z celé České republiky, ale také Evropy, aby navštívili populární Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR a vychutnali si nejen burácející stroje různých velikostí nad svými hlavami, ale i pestrou přehlídku letadel všech kategorií na statických ukázkách.


 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nefunkční adresa

Zdeněk Černý, 27. 7. 2010 16:40

Dobrý den.
Chtě jsem Vám poslat zprávu ale adresa radim.tylecek@centrum.cz je nedoručitelná.
S pozdravem Černý Zdeněk.
zdenek.cernyst@seznam.cz
tel.602551998

Re: Nefunkční adresa

Webmaster, 5. 9. 2010 17:59

To je v pohodě, Vaše zpráva mi přišla - mám v poslední době celkem dost zahlcenou schránku všelijakými spamy, takže je možnost, že se někomu objeví, že mám plnou schránku, ale mail vždycky přijde ;-)

FB

Michal Maňák, 5. 9. 2010 9:55

Ahoj Radime,předem díky za tvůj blog,je bezva a pokoušel jsem tě najít na FB,jsi tam?

Re: FB

Webmaster, 5. 9. 2010 17:57

Ahoj Michale, já děkuju za to, žes našel moje stránky, a že se Ti líbí, a že se k nim případně rád vracíš.
Co se týče Facebooku, jasně, že tam mám profil - najdi si mě pod nickem "Radim Trpajz Tyleček" (bez úvozovek)

pozdrav od http://miridia.blogspot.com

Jaromír, 17. 5. 2009 8:40

Ahoj Radime, hezký blog! Profesionální a speecializovaný obsah! Tak jsem se něco dozvěděl o letadlech a o fungování letiště. Díky!