Jdi na obsah Jdi na menu
 


A330-200 Emirates na pravidelné lince Praha-Dubaj

Vodní slavobránou byl včera na pražském ruzyňském letišti přivítán Airbus A330-243 (v.č. 462) poznávací značky A6-EAL, který jako první stroj přilétl na nové přímé lince aerolinií Emirates do Prahy. Při prvním letu se na palubě nacházeli cestující 24 národností, například z Kuvajtu, Saudské Arábie, Indie, Pákistánu, Etiopie, Malajsie, Singapuru, Číny, Jižní Koreje a dokonce až z Austrálie.
Společnost Emirates zajišťuje každý den jako jediná přímý let do Dubaje, domova nejvyšší budovy na světě, Burj Khalifa. Nové přímé spojení nabízí vyšší pohodlí a především úsporu času. Linka EK140 odlétá z prahy v 16.20 a do Dubaje přilétá v 0.10 následujícího dne. Let EK139 odlétá z Dubaje v 10.30 a přistává v Praze ve 14.50. Doba letu je zhruba šest hodin. 

Tim Clark, Prezident společnosti Emirates Airline a zároveň vedoucí delegace cestující prvním letem do Prahy, řekl: "Praha je naší druhou evropskou trasou, kterou jsme letos po Amsterdamu, kam létáme od 1. května, začali provozovat. Světově je pak Praha naší 103. destinací. Česká republika je oblíbeným turistickým cílem a aktivně se formujícím trhem. S cestujícími z více než 20 zemí z celého světa, kteří se zúčastnili prvního letu do Prahy, jsme na dobrém začátku a významnou roli zde hraje i centrální uzel v Dubaji, díky němuž posílí i český cestovní průmysl. S flotilou 149 letadel, mezi něž patří i jedenáct strojů typu Airbus A380 postupujeme s našimi plány na rozšíření stále kupředu a nové trasy jsou již v jednání. Madrid začínají Emirates obsluhovat od 1. srpna a o měsíc později pak i Dakar a Senegal." 

Dalšími zástupci společnosti Emirates na palubě prvního letu byli: Richard Vaughan, Divisional Senior Vice President, Commercial Operations Worldwide; Salem Obaidalla, Senior Vice President, Commercial Operations, Europe & Russian Federation; Boutros Boutros, Divisional Senior Vice President, Corporate Communications and Ram Menen, Divisional Senior Vice President, Cargo. 

Prvního letu se zúčastnila i Jeho Excelence Mohammed Al Ahli, Director General, Dubai Civil Aviation Authority a Brigadier Obaid Mehayer Bin Suroor, Deputy Director of Dubai Naturalisation & Residency department - skupinu doplnili i zástupci médií ze Spojených Arabských Emirátů.

Zdroj: www.letectvi.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář