Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKTUÁLNĚ! IL-76MD a C-17A Globemaster v Praze

Na pražské Ruzyni přistála první ruská a americká letadla, která přivezla techniku pro nadcházející schůzku prezidentů Baracka Obamy a Dmitrije Medveděva. Přijely i týmy expertů, kteří pomohou zajistit bezpečnost obou prezidentů, kteří mají v praze podepsat smlouvu START o jaderném odzbrojení.Podle dobře informovaného zdroje ČTK ruský stroj do Česka dopravil mimo jiné i speciální limuzínu prezidenta Medveděva. Ten většinou pro tyto účely používá prodloužený a speciálně vybavený Mercedes Pullman. 
Americký letoun pak dnes přiváží zřejmě vrtulník, který používá Obama. Další let Američanů plánovaný na dnešek byl zrušen, Obamova limuzína Cadillac One tak zřejmě bude přivezena do Prahy až v úterý kolem poledne. 
Medveděvův opancéřovaný Mercedes má podle serveru Týden.cz přezdívku Hroch a je vybaven nejmodernějšími technologiemi. Má například speciální zpevněné pneumatiky - auto by mělo být schopné jízdy rychlostí 100 km/h i v případě, že by byly proraženy. 
Nádrž vozu je chráněna samohasicím systém pro případ přímého zásahu, pancéřovaný podvozek by měl zase odolat výbuchu granátu. V autě je také uzavřená cirkulace vzduchu, která by měla posádku ochránit při útoku chemickými zbraněmi. 
Cadillac One je podle expertů vybaven neprůstřelnými skly, pancéřovou karosérií, samostatným zdrojem kyslíku a hermeticky uzavřeným interiérem, který chrání před chemickým útokem. Měl by vydržet i zásah z granátometu. 
Speciální Obamův vrtulník pak má být k dispozici zejména v situacích, když by se prezident ocitl v ohrožení života. 

Video: www.stream.cz/video/452987 (reportáž v čas. rozpětí 6:35 - 8:00)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář