Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mi-8T UT Air Europe - překvapení ve Strašnicích

Jednoho pátečního dopoledne si takhle lebedim na posteli a surfuju po netu, když najednou uslyšim šílený rámus... Vykoukl jsem z okna a co nevidim - žluto-černo-červená helikoptéra typu Mi-8/17 se vznáší nad barákem. V tu ránu jsem vystřelil z postele jako namydlenej blesk, natáhl na sebe oblečení a fičel směrem ke strašnickému krematoriu.
Tahle helikoptéra mi byla už povědomá, protože už jsem ji párkrát viděl na fotkách na jednom serveru s fotkami letadel, ba dokonce jednou navštívila i Ostravu.
Jakmile jsem se dostal na místo, kde tenhle ruský drobeček postával, potvrdilo se mi, že je to Mi-8T od UT Air Europe, reg. OM-AVS, který (jak jsem se dozvěděl od pánů pilotů) přenášel jakési telekomunikační zařízení směrem od strašnického nádraží na plácek mezi strašnickým hřbitovem a novou budovou jednoho slavného rádia, jehož původní sídlo se nacházelo vedle Národního muzea.
Kokpit se mi bohužel nafotit nepodařilo, tak vám zde aspoň přináším fotky toho, co jsem stačil zdokumentovat... Doufám, že se fotky budou líbit...
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář