Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moje fotovybavení

Minulost:
První "foťák", který jsem si pořídil se stal mobil Nokia 6230i s foťákem o rozlišení 1.3 Mpix... Jenže tenhle foťáček byl zoufale nedostačující a vhodný maximálně na nějaké momentky.
Proto jsem se rozhodl koupit si konečně lepší foťák... Dlouho jsem projížděl webové stránky a pročítal různý recenze. Jako student jsem si finančně nemohl moc vyskakovat, takže jsem se poohlížel po foťácích do 7.000,- Kč. Do oka mi nakonec tedy padnul kompaktní fotoaparát Olympus SP-510 UltraZoom s 10-násobným a 5x optickým zoomem s rozlišením 7.1 Mpix. K tomu jsem si koupil 1 GB Olympus XD kartu.

První zrcadlovka
Koncem dubna 2013 jsem si pořídil Nikon D3100 se dvěma objektivy Nikon AF-S DX Zoom-NIKKOR 18-55mm f3.5-5.6G ED II a AF-S DX Zoom-NIKKOR 55-200mm f4.5-5.6G ED. Druhý jmenovaný byl však na focení letadel příliš krátký, a tak jsem ho asi po měsíci prodal a pořídil si místo něj Nikon AF-S DX Zoom-Nikkor 55-300mm f4.5-5.6G ED VR.
Skok v kvalitě fotek to byl teda obrovský. Nicméně i já se měl co učit a tak jsem s foťákem vyrazil do terénu a učil se metodou pokus-omyl. Tomu odpovídaly i moje fotky.

Druhá zrcadlovka
Po třech letech mi foťák, na kterém jsem měl nafoceno hrubě přes 100.000 fotek, začal vypovídat službu. Řekl jsem si, že nemá cenu vrážet peníze do oprav (foťák včetně obou objektivů mě tehdy stál 400,- €), když si v obchodě účtovali 90,- € jen za posouzení, co tomu foťáku vlastně je + sazba za opravu.

Proto jsem se rozhodl, že si koupím něco novějšího. Vzhledem k mé finanční situaci jsem si nemohl dovolit jít do nového foťáku a tak jsem se poohlížel po zrcadlovkách z druhé ruky. S těmito foťáky je to v současné podobě srovnatelné jako s pořízením auta - raději si koupit jeté, málo opotřebené a v plné výbavě, než za srovnatelnou cenu koupit nové v základním vybavení.
Do oka mi padl opět Nikon, avšak o kategorii výš, než jsem měl předtím - D5100 s výklopným displejem, stejnými objektivy, jaké jsem měl předtím + brašna Nikon, clony Nikon, 4 akumulátory, kabel a dobíjecí adaptér.


Kromě fotoaparátu jsem svoji spotterskou výbavu rozšířil ještě o:

  • čtyřstupňové hliníkové štafle s plošinou
  • stativ
  • scanner Uniden Bearcat 69 XLT-2
  • camping křeslo
  • termoska
  • holínky
  • auto
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář