Jdi na obsah Jdi na menu
 


Invaze s krycím názvem Sky Europe

Jedu si tak jednoho krásného dne z práce domů a tak si říkám, že bych se mohl protáhnout kolem letiště a při troše štěstí spatřit nějaký letadlo. A ouha! Za zatáčkou na mě čekalo cosi modrého a důvěrně známého, co na mě ukazovalo svůj čumák. Jelikož vím, že už naše letiště několikrát navštívila letadla nízkonákladové společnosti Sky Europe z důvodu prohlídek v opravárenském centru CEAM, téměř bez uvažování jsem zajel k letištní hale a po chvilce zjistil, že to, co na mě koukalo, byl stroj registrace OM-NGF již zmíněné společnosti.
Jakmile jsem se vracel ke svému autu, tak mě napadla myšlenka, že by nebylo od věci navštívit okolí hangáru CEAM a zjistit, co je tam nového. Během jízdy jsem si všiml, že na stanovišti č. 1 se také nacházelo ATR 72 na lince OSR-PRG. Když jsem pak dorazil k hangáru, tak mi z toho, co jsem viděl, spadla čelist a já v tý chvíli uvažoval, jestli mám po cestě domů navštívit zubaře, či ne... To co mě totiž čekalo při příchodu k plotu se totiž nedá nazvat jinými slovy, než invaze. Nejen, že se již 3 letadla Sky Europe (reg. OM-NGA, NGM a NGL) nacházela v útrobách hangáru, ale další 4 (OM-NGF, NGK, NGD a NGC) postávaly za nádherného ač mrazivého a větrného počasí na severní stojánce, nacházející se v těsné blízkosti pod ním. Neváhal jsem proto a pořídil první várku snímků... Sotva jsem však vytáhl foťák a mačkal spoušť, začal jsem pociťovat mírnou tuhost ve svých prstech. Proto jsem se po krátké chvilce odebral zpět k autu a hurááá domů.
Hned, jak jsem dorazil domů, spustil jsem si svůj počítač s cílem zjistit něco na foru, zda-li i někdo jiný z kolegů postřehl, že máme tak bohatou a nečekanou nadílku na letišti - a skutečně - nemýlil jsem se. Z fora a posléze i ze srazu s kolegy jsem zjistil, že ta zmíněná 3 letadla, která stála na stojánce, a ke kterým se přidal ještě 1 Boeing 737-700, dosednuvší posléze, přistávala velmi nízko (a teď se podržte) a dokonce ve formaci se kterou udělala průlet nad drahou (já u toho ale nebyl :'o( ) a poté jeden po druhém dosedli!!!
Proto jsem ani vteřinu neváhal a po domluvě s dalšími kolegy spottery se, řádně vybaven hliníkovými schůdky, foťákem a hodně teplým oblečením, odebral zpět k letišti. Po opětovném příchodu jsem zjistil, že během tý doby, co jsem byl doma, stačily sednout další dva Boeingy (reg. OM-NGE a NGB), takže jsme měli opravdu svátek a žně, neboť se v jednu chvíli sešlo celkem 9 letadel (!!!) Sky Europe na letišti Leoše Janáčka v Ostravě - Mošnově.
V době, kdy jsme už všichni 3 spotteři byli mírně promrzlí, k nám dorazil další spotter, který si vzal jako doprovod ještě další dva lidi. Poté, co jsme klebetili a zároveň pořizovali drahocenné snímky luxusních letadel naší nesympatičtější LC společnosti, jsme se již za mírného stmívání odebrali s jedním spotterem ještě nacvakat další fotky, tentokrát ale z jiného místa. Zbytek se však s námi již rozloučil a měl namířeno domů. My s kolegou ještě cvakli pár fotek na loučce kousek od twy Alfa, která byla pokryta silnými a tvrdými závějemi, které se místy pod námi prolomovali, takže jsme zůstali kolikrát po kolena ve sněhu.
Nakonec jsme se oba, ač promrzlí na kost, odešli zpátky k autům a odebrali se každý svou cestou domů...
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář