Jdi na obsah Jdi na menu
 


Valentýnský šmírscuk kolem plotu lkmt

Po třítýdenním avízu se dneska uskutečnila dlouho očekávaná akce, a to Valentýnský spotting kolem plotu ostravskýho letiště. Na dnešek byl totiž naplánován velmi bohatý a pestrý provoz, a tak bylo třeba tento den řádně oslavit!
A že to byla špičková oslava, o tom není pochyb! Já jsem sice nestihl začátek, protože cesty byly jak jedna velká klouzačka s množstvím sněhu okolo, ale jakmile jsem přijel do Albrechtiček k bráně č. 10, kde byl domluvený sraz, byl jsem celkem mile překvapený. Jednak se nás tam sešlo asi 8 lidí (Easy, Kamyl, Bukelo s přítelkyní, Tomino, já a ještě další 2, pro mě neznámí, spotteři), a jednak už 2 letadla byla na zemi (Boeing 737-800 od maďarské pobočky Travel Service s registračkou HA-LKC do Hurghady a taxující A320 ČSA reg. OK-MEI).

Během naší diskuse, ve které se probíralo všechno možné, (od nových zážitků a humorných historek ve virtuálním létání, přes nového dopravce na lince do Moskvy, až po letní brigády na letišti) jsem spatřil na obzoru zvláštní rysy letadla, které mi bylo hodně povědomé. Tím letadlem nebyl nikdo jiný než starý známý An-26 ukrajinské společnosti Aerocharter Airlines, který je na našem letišti už skoro jako doma. Cílem jeho návštěvy bylo totiž dotankování paliva. Už dopoledne na Mošnov totiž přiletěl i Jak-40 stejné společnosti, takže se návštěva Anduly dala očekávat.

Kolem poledne se ozval jak Travel, tak i Andula, kteří se chystali k odletu. Oba stroje použili ke svému vzletu rwy 22. Na twy Alfa však oba vyčkávali, dokud nesedne linka z Prahy, dneska obsluhovaným ATRem 72 reg. OK-XFB, aby se zanedlouho odlepili od dráhy a pokračovali za svými cíli. Fotky obou strojů se mi moc nepovedly, ale 21. 2. to napravim, protože bude takřka stejný provoz.

Po
krátké debatě Easy rozhodl, že si zajedem na kafe do Terminálu a stalo se tak. Sotva jsem však přijel k vyhlídkové terase, tak už si to Airbus špacíroval na taxování. Chtěl mi, hajzlík utéct, ale naštěstí jsem ho ještě stihl vyfotit… Na rozdíl od B738 a An-26 použila tahle nádherná mašinka ke svému vzletu dráhu 04.
Jelikož měl Ryanair opět centovou akci, tak v letištní restauraci celá naše grupa probírala dubnový trip z Wroclawi přes Düsseldorf,
Frankfurt n. M., Londýn zpět do Wroclawi. Poté jsme šli okukovat mladý holky, co přiletěly s ČSA z Helsinek a Easyho zase honily chutě, protože měl absťák kvůli jeho neznámý Anky, která za nim nepřišla :o(.
Nakonec jsme se všeci rozloučili a každý, promrzlý až na kost, pak zamířil ke svému domovu.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Engin? Tady?

EASY, 18. 2. 2009 16:52

Pěkný článek Trpajz!!!!Ale uznej, že nejen éra, ale i ty holky byly zajímavé.
Toš Engin - si tím chtěl říct jako cooo???

Toš kurňa Easy

Engin, 16. 2. 2009 20:16

To celý habaďůra bylo zbytečný? :)