Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. 2. 2010

Prodej letenek a zájezdů do Tel Avivu

Nyní máte jedinečnou možnost zakoupit si letenku na nově otevřenou linku Ostrava – Tel Aviv. Letenku si můžete rezervovat a zakoupit osobně na letišti, telefonicky nebo prostřednictvím formuláře na webových stránkách letiště. Zájemci o organizovaný poutní zájezd se mohou obrátit na CK Awertour.

Přímé letecké spojení do Izraele nabízí od poloviny ledna ostravské letiště Leoše Janáčka. Pravidelná charterová linka do Tel Avivu startuje z Ostravy jednou týdně každé pondělí po půlnoci v 00:55 místního času. Linka je provozována letadly typu Airbus 320 nebo Airbus 321 společnosti ČSA, doba letu je přibližně 3 a půl hodiny.

 

Letový řád 

Odlet z Ostravy Přílet do Tel Avivu Odlet z Tel Avivu Přílet do Ostravy
Pondělí 00:55 Pondělí 05:20 Neděle 21:20 Neděle 23:55

 *všechny časy jsou uvedeny jako místní


Zájemci mohou využít nabídky koupě jak celého zájezdu, tak i samostatné letenky.


Prodej zájezdů

Podrobné informace o zájezdech, pořádaných cestovní kanceláří AWERTOUR, naleznetezde.


Prodej samostatných letenek

Letenku je možno rezervovat : 

  • prostřednictvím rezervačního formuláře zde
  • osobně na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v odletové hale na přepážce Informací denně od 8:00 do 16:00 hodin 
  • telefonicky na čísle +420 602 641 491 denně od 8:00 – 16:00 hodin

V případě rezervace ověříme dostupnost letenek na Vámi požadovaný termín. Vyzvednout a zaplatit letenku je nutné osobně na letišti Leoše Janáčka Ostrava a to na přepážce Informací v odletové hale nejpozději 24 hodin po potvrzení Vaší rezervace.

Cena samostatné zpáteční letenky včetně všech poplatků je 8 600,- CZK.


Zajímavosti

Tel Aviv je druhé největší izraelské město s 392 700 obyvateli (odhad z roku 2008) považované většinou států světa za hlavní město Izraele. Česká republika považuje za hlavní město Jeruzalém, avšak velvyslanectví má, jako většina států, v Tel Avivu. Tel Aviv je zároveň správním centrem Telavivského distriktu a největším a nejlidnatějším městem metropolitní oblasti Guš Dan, ve které k roku 2007 žilo 3,15 milionu obyvatel. Město leží na pobřeží Středozemního moře na ploše 51,8 km².

Město bylo založeno roku 1909 na předměstí tou dobou převážně arabského starobylého přístavního města Jaffa. Růst Tel Avivu však Jaffu v krátké době zastínil. Ke sjednocení obou měst došlo v roce 1950. Až do roku 1949 byl Tel Aviv hlavním městem Izraele, kdy izraelští představitelé rozhodli přesunout hlavní město státu z Tel Avivu do Jeruzaléma. Většina států světa tento krok neuznala a dodnes považují za hlavní město Tel Aviv. Část Tel Avivu zvaná Bílé Město, kde je největší soubor modernistických budov na světě, byla roku 2003 zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO. 
Tel Aviv je ekonomickým a kulturním centrem Izraele. Sídlí zde Telavivská burza cenných papírů a mnoho firem i výzkumných a vývojových center. Mezi atraktivity města patří pláže, kavárny, obchodně-zábavní centra a památky, díky nimž je oblíbeným cílem turistů. Podle průzkumu společnosti Mercer z roku 2008 se jedná o nejdražší město Blízkého východu a 14. nejdražší město světa.

Jeruzalém je, co do rozlohy a počtu obyvatel, největším městem Izraele, kde na území o rozloze 125,1 km2 žije celkem 769 400 obyvatel. Izrael považuje Jeruzalém za své hlavní město, většina států však jako hlavní město uznává Tel Aviv-Jaffa. Jeruzalém se nachází v Judských horách na hranici úmoří Středozemního a Mrtvého moře na okraji Judské pouště. Současný Jeruzalém se rozrůstá daleko za hranicemi Starého Města.

Historie města sahá až do 4. tisíciletí př. n. l. a činí tak z Jeruzaléma jedno z nejstarších měst na světě. Jeruzalém je nejsvětějším místem judaismu a duchovním centrem židovského národa. Nachází se v něm však také množství významných starověkých křesťanských míst a je považováno za třetí nejsvětějším místem islámu. Nejsvětější místa tří monoteistických náboženství se rozkládají ve Starém Městě na celkové rozloze necelého čtverečního kilometru a zahrnují Chrámovou horu, Západní zeď, baziliku Svatého hrobu, Skalní dóm a mešitu Al-Aksá. Staré Město, které je společně s jeruzalémskými hradbami zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, se tradičně dělí do čtyř čtvrtí (arménské, křesťanské, židovské a muslimské), jejichž názvy však byly zavedeny až v 19. století. V průběhu dějin byl Jeruzalém dvakrát zničen, 23krát obléhán, 52krát napaden a 44krát dobyt.

Na počátku 21. století zůstává status Jeruzaléma jedním z klíčových problémů izraelsko-palestinského konfliktu. Izraelská anexe východního Jeruzaléma byla opakovaně kritizována Organizací spojených národů (OSN)[9] a právě východní Jeruzalém je považován Palestinskou autonomií za hlavní město jejich budoucího státu.[10] V důsledky rezoluce Rady bezpečnosti OSN číslo 478 (z roku 1980) přesunula většina států světa svá velvyslanectví mimo Izrael. 

Zdroj: www.airport-ostrava.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář