Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. 4. 2018

Rušné dopoledne o Velikonoční neděli

Pravda...předpověď počasí zrovna nehlásí azurově modré nebe a tropické teploty... Za těmi se ale dneska vydají 2 další turistické lety, které povedou až do dalekého Egypta.
Ale hezky popořadě...
Hned ráno očekáváme návštěvu z Helsinek. Ze Skandinávie k nám dorazil Airbus A321-200, registrace OH-LZC, který s největší pravděpodobností přiletěl na obnovu laku v naší lakovně...
Následuje pauza na snídani, resp. svačinu. :)
Svou premiéru si u nás v dopoledních hodinách odbyde Boeing B737-500 společnosti AMC Airlines, který k nám přiletí z Hurghady a Brna.
Krátce po něm ostravské letiště navždy opustí letoun B737-800, OK-TSA, který sice patřil do flotily společnosti Travel Service, ale byl oblečen do kabátku obchodní značky Smartwings a je již delší dobu vyřazen z provozu. Vzhledem k jeho týdenní návštěvě na našem letišti (přilétl 25.03. v ranních hodinách z Prahy) lze vydedukovat, že se zde vyskytoval kvůli přípravě pro nového provozovatele včetně možného přelakování. Jaké však bude mít barvy je však otázkou... Jisté však je, že jeho poslední cesta z Mošnova povede do Prahy.
Za ním, ale opačným směrem, se vydá AMC Airlines, která odveze své první cestující zpět do Sluncem zalité a vyhřáté Hurghady.
Po polední pauze na oběd by se na finále našeho letiště měla kolem 13. hodiny objevit druhá devítistovka ve flotile Travel Service. Totiž Boeing B737-900ER, OK-TSI, který po příletu z Brna u nás nabere další cestující se kterými se vydá také do Egypta, ale do letoviska Marsa Alam.
Konkrétní časy příletů všech zmíněných letadel naleznete zde

Edit (04.04.)
Odlet OK-TSA byl v neděli zrušen a přesunut na úterý 03.04. Odlet v náhradním termínu byl ovšem také zrušen.

Text: Radim T.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář