Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. 4. 2018

Vojenské cvičení "Hradba 2018"

Ve dnech 9. až 15. dubna 2018 proběhne v lokalitě Letiště Leoše Janáčka Ostrava-Mošnov a přilehlých částí navazující na obce Albrechtičky a Petřvaldík "Vojenské cvičení příslušníků Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava".

I proto již několikátý den po sobě létají do Ostravy letouny Českého vojenského letectva. Na obloze jste mohli spatřit jak vládní Bombardier / Canadair Challenger CL-604 trupového čísla 5105, vládní Yakovlev Yak-40, případně turbovrtulové letouny L-410 Turbolet a Casa C-295M.

Prostor vojenského cvičení bude vyznačen výstražnými cedulemi s nápisem "STŘEŽENÝ PROSTOR – VSTUP ZAKÁZÁN".

Upozorňujeme, že během cvičení mohou zaregistrovat střelbu z ručních zbraní, jedná se však pouze o cvičné střelivo.

V období 12. -14. dubna 2018 můžete rovněž zaregistrovat v prostoru letiště smíšené hlídky Policie České republiky a Armády České republiky.

Uvedený prostor bude ve smyslu ustanovení § 42 odst. 1 zákona č. 222/1999 Sb., o zajišťování obrany České republiky, ve znění pozdějších předpisů, vymezen ve prospěch Armády ČR, která ho má oprávnění užívat po stanovenou dobu k vojenskému výcviku v rámci statutu vojenského prostoru.


Doporučení našeho teamu:
V případě, že máte zájem jít fotit letadla na letiště, pak doporučujeme buď tuto aktivitu přeložit na jiný den, nebo fotit z větších vzdáleností od letiště (viz vyznačené Externí fotopozice na spotterské mapě).

V loňském roce probíhalo rovněž vojenské cvičení na takřka identické bázi, kterého jsem se nedopatřením částečně zúčastnil, protože jsem o něm nevěděl... Přikládám pár fotografií pořízených z tohoto místa.

om-ase1_cviceni.jpgPoznámka: Ilustrační fotografie, pořízeno dne 14.10.2017.

Text: Radim T. + tisková zpráva OÚ Mošnov
Foto: Radim T.
Zdroj: https://www.mosnov.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář