Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 4. 2010

Průmyslová zóna v Mošnově je připravena pro investory

V příštím týdnu chystá slavnostní otevření firma HTP. Ruskočeská společnost bude v areálu průmyslové zóny Mošnov školit piloty vrtulníku. Ve firmě bude zaměstnáno asi 30 lidí. Firma v Mošnově proinvestovala 150 milionů korun.

Martin Lubojacký, ředitel HTP: „Ostravské letiště poskytuje zázemí pro všechny nalítávající klienty, všechny partnery a určitě dochází ke koncentraci všech ostatních leteckých aktivit, od výcviku až po rozvoj letecké dopravy."

Výhodná poloha, dobrá dopravní dostupnost a letiště, to jsou hlavní výhody průmyslové zóny Mošnov. Dnes už v Mošnovské zóně pracuje téměř tisícovka lidí.

Petr Kajnar, primátor Ostravy: „Jak to městu pomůže? Jednak tam pracují Ostravané, kteří tam dojíždějí a jednak lidé, kteří dojíždějí z ostatních okresů do Ostravy mohou pracovat tam a nebudou zabírat pracovní místa."

V loňském roce bylo v Mošnově proinvestováno téměř půl miliardy korun aby byla zóna připravena pro další investory. Jeden z nich má zájem o celou plochu a uvažuje o investici kolem miliardy korun. 

Václav Palička, vedoucí Odboru ekonomického rozvoje ostravského magistrátu:„Zabývala by se nejen výrobou, ale i výzkumem. Rozhovory ale nejsou ukončeny i vzhledem k probíhající krizi."

Firmy, které už v Mošnově působí plánují investice asi 2 a půl miliardy korun. Zásadní a ojedinělý je projekt logistického nákladového centra, které kombinuje leteckou, železniční ni silniční dopravu.

Zdroj: www.infoportaly.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář