Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 1. 2018

Profil společnosti

Mateřská společnost Elmontex a.s. byla založena a zapsána do obchodního rejstříku v roce 1992 jako firma, která zajišťuje projekty, dodávky, montáže, zkoušení a uvádění elektrických zařízení do provozu v silnoproudé části, ale také zajišťující měření a regulace, a to především pro významné průmyslové subjekty v ostravském regionu.

V roce 1994 se oblast podnikání firmy rozšířila o hotelový dům v Ostravě – Hrabůvce, který byl poté nově zrekonstruován a úspěšně uveden do provozu.

V roce 1998 pak přibyly letecké služby. Letová část společnosti – Elmontex Air na začátku disponovala 2 letadly typu Cessna 172. Tyto jsme využívali především k letecké distribuci vakcíny proti vzteklině lišek na území celé České republiky. Zkušenosti z letecké distribuce vakcíny v České republice jsme později využili v zahraničních tendrech v Bulharsku, Kosovu a Chorvatsku, kde doposud opakovaně působíme jako spolehlivá letecká společnost zajišťující tuto speciální činnost, nyní již s pěti vlastními letadly typu Cessna 172.

Postupem času přibyl do flotily dvoumotorový šestimístný dopravní letoun Cessna T303 Crusader, který je vhodným dopravním prostředkem pro zajišťování služby soukromé nepravidelné letecké přepravy osob a nákladu (Aero-taxi) po celé Evropě a který je také využíván k pokračujícímu výcviku pilotů a okružním letům.
Elmontex Air dále disponuje unikátním dvouplošníkem Antonov An-2 využívaným zejména k výsadkům až 15 parašutistů a jedním letounem ALTO TG 912, určeném k výcviku a pronájmu pilotům SLZ (ULL), vyhlídkovým letům a dalším leteckým pracím.

Vlastní letadla dále využíváme k provozu naší profesionální letecké školy (nově certifikované jako ATO-027), kde od roku 2000 nabízíme všem zájemcům o létání pilotní kurzy pod vedením zkušených instruktorů. Nabízíme kurzy k získání průkazu způsobilosti pilota sportovních létajících zařízení SLZ, chcete-li ultralehkých letounů (ULL).

Dále pak nabízíme kurzy od výcviku Soukromého pilota (PPL) až do výcviku pro získání průkazu způsobilosti Obchodního pilota (CPL) na vícemotorových letounech (MEP) s kvalifikací pro lety podle přístrojů (IR) nebo také letového instruktora (FI). Výhledově pak cílíme na výcvik pro získání licence soukromého pilota vrtulníků PPL(H).

Dále provádíme letecké práce jako letecké snímkování, letecké práce v lesním hospodářství, výsadkové lety a nabízíme okružní lety pro skupiny a jednotlivce. Speciální a velmi oblíbenou činností se poslední roky stalo řízení letadla na zkoušku za přítomnosti zkušeného instruktora. Pro veškeré naše činnosti disponujeme všemi nutnými povoleními a certifikáty.

Věříme, že se Vám u nás bude líbit. Vítejte v Elmontex Air!

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Zdroj: http://www.elmontexair.cz/elmontex-air/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář