Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 3. 2008

Boeingy míří do Mošnova

Spadnout včera na mošnovské letiště letecká puma, kraj by možná přišel o desítky důležitých osobností a lidí, kteří si to o sobě alespoň myslí.

Na slavnostním otevření nového hangáru společnosti Job Air, ve kterém by se mohly opravovat i ty největší boeingy, se sešla jak politická, tak průmyslová smetánka kraje, kterou vahou svých funkcí navíc převyšoval premiér Mirek Topolánek a ministr průmyslu Martin Říman.

Společnost Job Air včera na mošnovském letišti otevřela opravárenský hangár, který nemá podle pracovníků společnosti v Evropě obdoby. Současně v něm půjde opravovat dvě obří letadla Boeing 747 a zároveň další dva Boeingy 737.

Podle Daneše Zátorského, majitele společnosti Job Air, má firma nasmlouvány zakázky do konce roku a některé ještě musela odmítat.

„Zatím nemůžeme prozradit o které konkrétní společnosti se jedná, vše budeme moci zveřejnit až v okamžiku, kdy přejdeme ze zkušebního do plného provozu. Dřívější zveřejnění jmen firem, se kterými máme smlouvy by je mohlo poškodit v jejich vztazích s dalšími opravárenskými společnostmi,“ řekl Daneš Zátorský. Podle neoficiálních zdrojů by ale v Mošnově mohly být opravovány například letadla třetí největší nízkonákladové společnosti v Evropě, německé firmy Air Berlin.

Pokud vše půjde podle plánů majitelů, měly by v horizontu dvou let v letecké opravně najít práci až čtyři stovky lidí. V současnosti zde pracuje zhruba 130 lidí, další stovka by měla nastoupit do okamžiku, kdy firma přejde na plný provoz.

„Zhruba na podzim bychom chtěli přejít na třísměnný provoz,“ popisuje plány s náběhem firmy Daneš Zátorský. „Nechtěli jsme začínat hned naostro, chceme, aby se lidé ve firmě sehráli, aby měli čas si na sebe zvyknout tak, aby při opravách netrpěla kvalita. Je to tak podle nás lepší, než kdybychom hned na začátku rozjeli opravy na plný výkon a pak měli třeba problémy s organizací,“ dodal majitel firmy, která v Mošnově působí nejen na opravárenském poli, ale také jako letecký dopravce.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=057&r=mfsevermorava&c=929881 nebo Regionální mutace deníku MF DNES pro severni Moravu a Slezsko (Autor: DAREK ŠTALMACH - tímto děkuji ;o) )

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář