Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 1. 2009

Brusel schválil státní podporu pro letiště v Ostravě

Podpora by měla být vyplácena do konce roku 2013. Nakoupit by se za ní měly například nástupní můstky, tahače pro posun letadel a další zařízení.
Komise uvedla, že projekt je financován jednak ze soukromých zdrojů provozovatele letiště, jednak z financí Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Finance z EFRR bude přidělovat krajský úřad.
Mluvčí ostravského letiště Leoše Janáčka Michaela Kubešová řekla, že zatím nemá oficiální rozhodnutí EK. "Komisi jsme žádali o přidělení dotací na celkem šest projektů. Mezi nimi byly i dva pod názvem Stroje a zařízení. Podle dosavadních informací se měly peníze z evropských fondů přidělovat souhrnně. Vypadá to tedy, že Evropská komise pořízení strojů vyčlenila pro samostatnou dotaci," řekla Kubešová.
Moravskoslezský kraj, který letiště vlastní od roku 2004, chce z evropských fondů získat peníze na celkové rozšíření dopravního uzlu v Mošnově na Novojičínsku. Letiště by se mělo napojit na dokončovanou dálnici D47, rychlostní komunikaci na Slovensko i železnici. Vzniknout by zde mělo také obchodně-administrativní centrum. Z Evropské unie by na to kraj mohl získat celkem 2,5 miliardy korun.
Do rozvoje letiště chce kraj investovat celkově téměř 11 miliard korun. V letošním roce na něho vyčlenil ze svého rozpočtu 195 milionů korun. Z Evropské unie už kraj získal na rozšíření letiště přes 40 milionů korun v letech 2004 až 2006.

Zdroj: www.ceskenoviny.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář