Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 2. 2008

Bývalý vyšetřovatel otvírá v Ostravě leteckou opravnu

Jeden z nejvlivnějších podnikatelů na severní Moravě, Daneš Zátorský, otevírá největší projekt ve své podnikatelské historii, dosud spojené hlavně s letadly, stavbami a sportem.
Za více než miliardu postavil na letišti v Ostravě-Mošnově opravárenské centrum CEAM pro letadla značky Boeing. Slavnostně ho otevře na začátku března. „Poptávka po údržbě letadel je celosvětově větší, než nabídka. Řadu společností už máme nasmlouvaných, ale ještě o nich nesmíme mluvit. Nicméně na letošní rok už máme dostatečně naplněnou kapacitu, abychom byli za bodem zvratu,“ říká Zátorský.

Doposud jen malá letadla

V Ostravě dosud opravovali menší letouny značky Saab, které má Zátorského společnost Central Connect Airlines i ve své flotile. V Mošnově teď vyrostl podstatně větší hangár, kam se vejdou i největší boeingy řady 747. Mezi zákazníky jsou podle něj hlavně evropské společnosti. Mošnovské letiště má pro přistávání obřích letounů dobré podmínky, z českých letišť má nejdelší ranvej - 3,5 kilometru.
Daneš Zátorský začínal jako vyšetřovatel hospodářské kriminálky a patřil k prvním makléřům v republice. V minulosti proslul i dražbami oděvů modelek, zasedal i v porotách na výběr dívek v soutěžích Miss. „Dnes bych to už nedělal, někdy je lepší, když na člověka není příliš vidět,“ komentuje staré novinové články Zátorský, který patří mezi nejvlivnější podnikatele na Moravě především díky svým kontaktům na politiky. „Samozřejmě, že znám spoustu lidí a nijak se tím netajím. Ale největší moc mají stejně úředníci a ti sedí v Praze,“ řekl loni MF DNES Zátorský. „Slyšel jsem o sobě už tolik, že se nestačím někdy divit,“ dodává.
Sedí i v dozorčí radě firmy Agroforest. V této firmě a Opavské lesní zabavil antimonopolní úřad loni počítače kvůli miliardové zakázce na obchod se dřevema práce pro Lesy České republiky. Úřad je podezřívá z dohod, jež jim měly vynést výhodnější postavení v soutěži. Dnes Zátorskému patří stoprocentně holding Geofin nebo nově i druholigoví fotbalisté Vítkovic.
Projekt opraváren CEAM má konkurovat především pražskému servisu ČSA.

Ostravská opravna letadel poroste

Zátorského firma už zaměstnala v novém opravárenském středisku přes 130 lidí, během roku jich přibude ještě další stovka. Zhruba třicet z nich přišla z ČSA, které se naopak v poslední době potýkají s úbytkem mechaniků. Jejich odborový svaz dosud jako jediný nepodepsal kolektivní smlouvu. Podle zdrojů v oboru navíc získal do svého hangáru významného zákazníka: třetí největší nízkonákladovou společnost v Evropě Air Berlin, která dosud nechává svá letadla opravovat i v Praze u ČSA. Zátorský zatím nechce nic potvrzovat. Geofin už chystá stavbu druhého hangáru, firma zatím nyní pracuje na projektové dokumentaci. První oprava stála podnik 1,1 miliardy korun, přičemž na stavbu dostala i investiční pobídku od agentury CzechInvest ve výši 600 milionů korun. Třetinu nákladů na stavbu pokryl Geofin z vlastních zdrojů, o zbytek se pak postaraly úvěry.
Hospodaření je podle Zátorského nastaveno tak, aby mechanici odpracovali na údržbě a opravách 120 až 150 tisíc hodin ročně. To představuje, hodně hrubě řečeno, zhruba 30 prohlídek letadel nazývaných odborně C-Check typu Boeing 737. Takové kontroly podstupují stroje zhruba jednou za jeden a půl roku.

Rozlétáme Ostravu

Za krajské peníze Zátorský vidí v údržbě letadel velkou perspektivu. I proto, že jeho podnikání není tak sledované veřejností jako v případě jeho aerolinií. Ty až donedávna dotovalMoravskoslezský kraj, konkrétně linku Ostrava - Vídeň. K dotaci přišel Zátorský bez jakékoliv veřejné soutěže.
Teď chce kraj dotovat další linky. Jedno výběrové řízení vypsal na spoje do západní Evropy, konkrétně Amsterdamu, Bruselu a Londýna, druhé pak na lety do Moskvy. Tendr je až nápadně šitý na míru právě Zátorského společnosti. I proto jeho aerolinie leží spoustě lidí v oboru dost v žaludku, o čemž svědčí i diskuse na řadě leteckých fór. Podnikatel totiž patří k favoritům soutěže, i když do ní zatím oficiálně nepodal přihlášku. Kraj po dohodě s antimonopolním úřadem prodloužil termín na její podání až do března.
Vítězné firmě bude kraj doplácet na ztrátu až sedm set milionů korun ročně. Podobně, jako dostávají například autobusoví dopravci peníze za to, že zajišťují dopravní obslužnost v zapadlých částech krajů.

Západní Evropu chceme, Moskvu nikoliv

I když Zátorský odmítá možnost, že by kraj vypsal soutěž na míru jeho firmě, zadání vyhovuje právě jeho aerolinkám. Například minimálním počtem sedadel v letadle nebo povinným turbovrtulovým pohonem. „Už ze samotného zadání výběrového řízení na plánované linky je zřejmé, že nízkonákladovým společnostem příliš vyhovovat nebudou,“ říká šéf mošnovského letiště patřícího kraji Lubomír Vavroš.
Ostravě se dosud nízkonákladové spojení vyhýbá: pravidelnou linku sem kromě ČSA má už jen právě Central Connect Airlines, přes léto ještě létají z Ostravy SmartWings na Mallorku.
Zátorský však už nyní ví, že do Moskvy létat nebude: „Nakonec jsme podlehli tlakům, že to je celé podvod, a do soutěže na linku do Moskvy nejdeme.“ Zda se přihlásí do konkurzu na další tři linky, zatím uvést nechce. „Vážně to zvažujeme,“ uvedl jen. Firma by si podle něj v případě vítězství pronajala další letadla. Saab 2000, Fokker 50 či Embraer.

Ostravě chybějí levné lety

V porovnání s regionálními letišti v Brně a polských Katovicích odbavuje Ostrava nejméně cestujících. I proto, že do Ostravy stále nelétá žádná nízkonákladová společnost. Kraj dává přednost rozvoji manažerských linek.
„Je něco jiného rozlétávat linku z Polska, kde je množství lidí pracujících v zahraničí, a z Ostravy. Trvá to nejméně rok a půl, než se dostane do zisku,“ tvrdí Zátorský. Kvůli prodloužení termínu uzávěrky přihlášek do soutěže už je podle něj teď jasné, že linky nezačnou létat na jaře.
Linka Ostrava - Vídeň už krajské dotace sice nepotřebuje, podnikatel však přiznává, že zatím ještě moc nevydělává a musí ji dotovat z jiných aktivit.
Větší provoz se svou flotilou malých letadel Saab má v přepravě nákladů, po Evropě provozuje v současnosti tři pravidelné linky. Navíc jedno letadlo vozí pasažéry pro jinou leteckou společnost ve Finsku. Zvažuje ještě, že začne provozovat charterové lety z Ostravy pro cestovní kanceláře. „Je několik destinací, které jsou jistou trefou. Chceme ale nadále zůstat regionálním dopravcem,“ podotkl.
Do Ostravy chce k opravě letadel přidat i výuku pilotů. „Snažíme se o získání leteckého simulátoru, zatím jen na saaby. Boeing by byl hodně velkým úspěchem,“ dodal Zátorský, který zatím sám pilotní průkaz nemá. „Chystám se na to, až ustoupím trošku do pozadí v celé skupině a přenechám řízení jiným,“ plánuje.
Obrat celé skupiny Geofin podle Zátorského dosáhne za loňský rok tři miliardy korun. Nevylučuje proto další akvizice, především v oblasti stavebnictví.


* Daneš Zátorský (39)

Svoji kariéru začal jako vyšetřovatel hospodářské kriminálky. Potom ho zlákaly finanční trhy, byl jedním z prvních majitelů makléřské licence v republice. Na konci devadesátých let založil společnost Geofin, která působí jako holding zastřešující jeho podnikání. Do skupiny kromě leteckých firem patří například stavební firma VOKD, Ranch Geofin, Česká ochranná služba nebo Slezský kámen. Aktivní je i v oblasti sportu, má podíly v basketbalovém klubu v Novém Jičíně a nově u druholigového fotbalového klubu FC Vítkovice. Kromě toho předsedá České boxerské asociaci. Má velmi dobré kontakty především na regionální politiky.

Zdroj: http://forum.airways.cz/viewtopic.php?t=638&start=450; MF Dnes 11. 2. 2008

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář