Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 3. 2010

Central Charter Airlines chtějí podnikat na Slovensku

Český dopravce Central Charter Airlines by chtěl nabízet letecké služby během této sezóny. "Kdybychom neměli zmapovaný zájem cestovek, tak bychom do toho nešli," řekl deníku jednatel společnosti Lubomír Vavroš. Za firmou stojí severomoravský podnikatel Daneš Zátorský, poznamenal deník.

Slovenská AirExlore chce zpočátku působit v Itálii, na slovenské cestovní kanceláře se asi obrátí až příští sezónu. "Naše zaměření je mimo slovenský trh," uvedl zástupce firmy Miroslav Polónyi. Podle něj není dobré, když začínající letecká společnost zakládá své aktivity na Slovensku.

Již před časem ohlásila záměr vstoupit na slovenský trh česká společnost Travel Service. Firma podepsala smlouvy o zajištění letecké dopravy s několika slovenskými cestovními kancelářemi a chce získat na slovenském trhu dominantní postavení.

Osvědčení chce získat i popradská firma Tatra Jet. "Očekáváme, že se společnost bude specializovat na VIP lety a aerotaxi," citoval Sme jednatele a majitele společnosti Petra Beníka.

Místo na trhu leteckých služeb se na Slovensku uvolnilo po problémech několika aerolinek. Vloni zkrachoval nízkotarifový přepravce SkyEurope Airlines, o licenci přišel i charterový dopravce Seagle Air. Letos přiznaly finanční potíže Danube Wings a na začátku měsíce Letecký úřad pozastavil licenci společnosti Air Slovakia.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář