Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 3. 2010

Česko bude mít první lakovnu na velká letadla

ilustrační fotofoto: ČTK

ilustrační foto


"Francouzští partneři chtěli původně lakovnu stavět v polském Krakově, ale nakonec ji postaví v Ostravě,"
říká šéf společnosti Geofin Daneš Zátorský.
Pod Geofin patří řada leteckých firem sídlící v Ostravě, od letecké společnosti Job Air až po opravárenské centrum Ceam. Právě spojení s novou lakovnou má opravárenskému centru, které přijde na zhruba 200 milionů korun, ještě zvýšit jeho konkurenceschopnost, majitelé letadel ušetří za další přesuny.
Zátorský má v nově založené firmě 49 procent, nadpoloviční většinu má QAPS. Ten patří do francouzské skupiny STTS Group, která je v oboru největší a má celkem jedenáct lakoven.

Lakovnou má projít 70 letadel ročně.
V Ostravě chtějí ročně nalakovat 70 letadel ve dvou halách a zaměstnat 57 lidí. Lakovna letadel se přitom o byznys bát příliš nemusí. Normy na to, jak často se letadla musí znovu nastříkat sice nejsou, často se ale stříkají kvůli změně provozovatele letadla.
"Není sice předpis, kdy se musí provést celkový nátěr, v dokumentaci jsou ale limity na chybějící barvu, která se musí udržovat a doplňovat," říká mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.
"Zakázky máme už předsmlouvané," řekl Zátorský. České společnosti zatím kvůli laku hlavně do Velké Británie. Cena za kompletní přelakování letadla se pohybuje mezi 60 až 150 tisíci euro podle toho, o jak složitý nástřik jde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář