Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 4. 2008

Dny NATO 2008 - Připomeneme si výročí vzniku československého letectva

Logo 90. výročí vzniku Československého letectva"Rádi bychom oslovili co nejširší veřejnost, především však mladou generaci a poutavě ji připomenuli toto významné výročí," přibližuje Pavel Boháč, koordinátor projektu Dny NATO v Ostravě. Sdružení Jagello 2000, hlavní organizátor zářijové akce, v současné době hledá se svými partnery - ostravským studiem České televize, Domem knihy Librex, Minikino Kavárnou a AVION Shopping Parkem - nejvhodnější formy, jak toho dosáhnout. "Součástí programu určitě budou projekce filmových dokumentů, besedy či setkání s válečnými veterány a odborníky na letectví," vysvětluje Boháč. "Navážeme tak na akce konané pro veřejnost v rámci dřívějších doprovodných programů, které byly, jak dokládá jejich návštěvnost i následná reakce publika, velice úspěšné."

Besedy s piloty v Domě knihy Librex již mají svoji tradici. foto: natodays.czNovinkou budou projekce dokumentů o dějinách naší země pro střední školy. "Vznik Československého letectva se logicky váže na založení Československé republiky, a tak se domníváme, že naše nabídka školy osloví," podotýká Boháč. Na hodinové bloky spojené s krátkými besedami samozřejmě bude mít přístup i veřejnost.   

Připomínku tohoto důležitého výročí naší země organizátoři konzultují také s těmi nejpovolanějšími, historiky Vojenského historického ústavu Praha.

Zdroj: http://www.dny-nato.cz/aktualita.php?id=114

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář