Jdi na obsah Jdi na menu
 


28. 3. 2008

Dny NATO v Ostravě a IDET jsou partnery

Veletrhy Brno, a.s.       Sdružení Jagello 2000

„Přestože jejich formáty jsou na první pohled odlišné, lze u nich najít společné jmenovatele. Dny NATO v Ostravě jsou určeny pro prezentaci moderních obranných technologií a prostředků široké veřejnosti, veletrh IDET je pak místem setkávání odborníků, přičemž společný jmenovatel je jasný – bezpečnost a také Severoatlantická aliance,“ podotýká Zbyněk Pavlačík, předseda sdružení Jagello 2000 organizující Dny NATO v Ostravě.
Právě skutečnost, že v příštím roce NATO oslaví 60. výročí svého založení a Česká republika, Polsko a Maďarsko prvních deset let svého členství v Alianci, přivedla oba subjekty k myšlence uzavřít partnerství. „Je důležité spojit síly při prezentaci ryze českých projektů evropského formátu, jejichž význam v zahraničí navíc s každým realizovaným ročníkem roste,“ upozorňuje Karel Torn, ředitel veletrhu IDET.

IDET 2007 (natoaktual.cz) IDET 2007 (natoaktual.cz) IDET 2007 (natoaktual.cz) IDET 2007 (natoaktual.cz)

Jednou z forem spolupráce bude propagace obou projektů formou společných inzerátů prezentujících dvě nejvýznamnější akce ve střední Evropě v roce uvedených výročí – IDET coby akci pro veřejnost odbornou a Dny NATO v Ostravě pro veřejnost laickou.
„Jsem přesvědčen, že tato spolupráce bude prospěšná pro posílení prestiže a dobrého jména obou akcí. Tak jako IDET rovněž Dny NATO v Ostravě jsou místem setkání významných hostů jak z České republiky, tak ze zahraničí. Například v posledních letech byl slavnostnímu zahájení na mošnovském letišti vždy přítomen některý z náměstků generálního tajemníka NATO a nebude tomu jinak ani v roce letošním. Záštitu nad letošním ročníkem opětovně převzal český premiér. Na akci se dále prezentuje stále více českých i zahraničních společností,“ dodává Pavlačík.
Expozice sdružení Jagello 2000 na veletrhu IDET 2007Počátky spolupráce sdružení Jagello 2000 s Veletrhy Brno, a.s. se přitom datují již od veletrhu IDET 2007, kterého se sdružení Jagello 2000 zúčastnilo vůbec poprvé, aby odborné veřejnosti prezentovalo své projekty s akcentem právě na zářijovou akci. Expozice tehdy byla středem zájmu řady novinářů, zástupců vystavujících společností i významných hostů, a to nejen z řad vojenských a leteckých přidělenců či velvyslanců. Zpravodajský a informační portál natoaktual.cz provozovaný sdružením Jagello 2000 bude mediálním partnerem i nadcházejícího ročníku brněnského veletrhu IDET.
"Dny NATO v Ostravě se přitom nebudou prezentovat pouze na veletrhu IDET, ale také v rámci letošního ročníku Středoevropských bezpečnostních veletrhů 2008, které jsou v teritoriu nových členských zemích Evropské unie největší prezentací požární a bezpečnostní techniky a služeb. I v tomto případě nás těší, že budeme moci zprostředkovat zájemcům aktuální informace prostřednictvím speciální přílohy portálu natoaktual.cz," podotýká Torn. (http://www.natoaktual.cz/na_zajimav.asp?y=na_zajimav/idet_2007.htm)
Vzájemné prezentace na jednotlivých akcích však budou s největší pravděpodobností představovat pouze první krok spolupráce. Jak Jagello 2000, tak Veletrhy Brno, a.s. nyní intenzivně pracují na jejím rozšíření, a to už od příštího roku. „Vše je na dobré cestě. Věřím, že její podobu budeme moci oficiálně oznámit ještě před letošním ročníkem Dnů NATO v Ostravě,“ uzavírá Pavlačík. Jeho slova potvrzuje i Torn: "Myslím si, že vzájemnou spoluprací docílíme zvýšení především mezinárodního renomé obou akcí, a to nejen na úrovni vystavovatelské, ale v obou případech výrazně zvýšíme povědomí u zahraniční odborné a laické veřejnosti, tedy u návštěvníků jak Dnů NATO v Ostravě, tak veletrhu IDET v Brně."

Zdroj: http://www.dny-nato.cz/aktualita.php?id=112

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář