Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. 6. 2008

Do Moskvy se má létat za tři měsíce

Zástupci mošnovského letiště včera podepsali memorandum o přípravě a provozování letecké linky mezi Ostravou a Moskvou se zástupci moskevského letiště Domodědovo a ruské letecké společnosti Polet Airlines. Linka do Moskvy by měla začít létat během tří měsíců.
Zatímco o veřejné výběrové řízení na provozování linky vypsané krajem s pomocí devadesáti milionů korun velký zájem nebyl, mošnovskému letišti se naskytla možnost provozovat přímé letecké spojení s Moskvou bez nutnosti využití dotace, které měly rozjezd nového leteckého spojení podpořit.
„Závazek veřejné služby, který byl součástí výběrového řízení na nové linky, by při současné situaci na trhu s palivy nebyl nejvýhodnější,“ vysvětlil Lubomír Vavroš, ředitel mošnovského letiště důvody, proč ruská letecká společnost Polet Airlines zvolila provozování linky bez dotací kraje na krytí ekonomických ztrát.
„Nikdo dnes neví, kam se v blízké budoucnosti vyšplhají ceny pohonných hmot a v rámci závazku veřejné služby měly být garantovány i ceny letenek, takže by provozovatel mohl na lety doplácet,“ dodal Lubomír Vavroš.
O podrobnostech chystaného leteckého spojení zástupci kraje a letiště příliš hovořit nechtěli, vše se má teprve s ruskými zástupci domlouvat, podle Lubomíra Vavroše by ale podle představ letiště byl optimální stav v okamžiku, kdy by bylo s Moskvou každodenní spojení.
Výkonný ředitel pro Evropu společnosti Polet Airlines Maxim Klušin byl konkrétnější. „Rádi bychom začali se třemi rotacemi týdně a pak podle ekonomických výsledků přidávali další. Ostrava je pro nás zajímavé teritorium, vedle rozvinutého průmyslu, který může lákat manažery, je pro nás zajímavá i místní opravna letounů Saab 2000, se kterými chceme linku provozovat,“ dodal Maxim Klušin.
O konkrétních podmínkách provozu linky do Moskvy by se chtěli zástupci obou stran dohodnout co nejdříve tak, aby linka mohla do tří měsíců zahájit provoz. Ředitel mošnovského letiště Lubomír Vavroš po včerejším podpisu memoranda připustil, že jedním ze vstřícných kroků letiště pro zahájení linky by mohlo být i vyjednávání o případném snížení letištních poplatků. Ty byly například jedním z důvodů raketového růstu katovického letiště a Lubomír Vavroš je dlouho odmítal jako nesystémový krok.
Podle Romana Titova, manažera rozvoje letiště Domodědovo, může být pro Ostravu spojení právě s tímto méně známým moskevským letištěm velice výhodné. Domodědovo je největší a nejmodernější letiště ve východní Evropě a po příletu z Ostravy zde mohou cestující využít možnosti spojení do mnoha dalších míst Ruska, včetně Dálného východu.
„Rádi bychom začali se třemi rotacemi týdně a pak podle ekonomických výsledků přidávali další.“ Maxim Klušin, Polet Airlines

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko


Demand Media Video -- powered by demandmedia.com
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář