Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 6. 2009

Dvě stovky turistů uvízly na den v Ostravě

ČSA prostřednictvím letiště poskytly cestujícím občerstvení a náhradní ubytování, přibližně polovina z nich se ale rozhodla na dovolenou neodletět. Airbus A310 společnosti ČSA vyletěl v sobotu odpoledne z Brna, Ostravu měl po mezipřistání a vyzvednutí dalších pasažérů opustit v 18.00. 
Podle mluvčí aerolinií Hany Hejskové byl sobotní večerní let odložen kvůli poruše zdroje pozemního startovacího zařízení potřebného pro vzlet letounu. Náhradní zdroj dopravily aerolinie do Ostravy během včerejška.Lidé dostali od ČSA a cestovních kanceláří dvě možnosti řešení vzniklé situace. Zákazníci, kteří se rozhodli pokračovat v zájezdu, získají náhradu, která bude odpovídat zkrácení dovolené. 
Asi polovina z celkem 205 cestujících už ale odmítla do Turecka odletět, společnosti těmto lidem nabízejí i storno zájezdu. "Bude tam nějaká kompenzace, bude se to řešit přes cestovní kanceláře. Cestujícím z Brna zároveň nabízíme odvoz zpět domů," dodala Hejsková. 
Nejvíce pasažérů měla v letadle cestovní kancelář Exim Tours, která nad rámec svých zákonných povinností vrátí klientům plnou cenu zájezdu. "Nabídky využilo přes 70 z celkových 166 našich klientů," řekl obchodní ředitel Eximu Jan Koláčný. Další lidé cestovali se dvěma regionálními cestovními kancelářemi, jejichž jména s ohledem na smluvní vztah Koláčný neuvedl.
O uvízlé turisty se postaralo mošnovské letiště. "Cestující jsme na přání dopravce převezli do hotelu. I opakovaný odlet se měl uskutečnit včera ve 4.00. Stroj ale opět neodletěl," popsala vývoj Kubešová. Cestující tak opět zamířili do hotelu, po druhém návratu na letiště už jejich letadlo do Turecka zamířilo. 
Podle internetového serveru tn.cz, který o uvízlých turistech informoval, mělo letadlo problémy už při vzletu z Brna a odlet původně plánovaný na 16.45 měl zpoždění půl hodiny. Cestující uvádějí, že stroj zvláštně vibroval a v kabině byly cítit zplodiny od motorů, napsal server. 
Problémy měl v pátek i jeden z odpoledních letů ČSA do Bruselu, aerolinky ho "z technických důvodů" zrušily. Cestující tehdy odcestovali následující linkou, na palubu zpátečního letu z belgické metropole se ale všichni nevešli. ČSA jim proto nabídly alternativní řešení, tedy například odlet s jinou společností nebo pozdějším letem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář