Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 12. 2007

Kraj vypsal výběrové řízení na letecké spojení Ostravy s Bruselem, Londýnem, Amsterodamem a Moskvou

Vypsal výběrové řízení na dopravce do čtyř evropských metropolí. Závazek veřejné služby zahrnuje poskytování pravidelného leteckého spojení mezi Ostravou, Moskvou, Bruselem, Amsterodamem a Londýnem. Doba poskytování služby je vymezena na tři roky, minimální sedačková kapacita přetlakového letadla musí být 30 míst. Součástí výběrového řízení je podmínka, že maximální cena jednosměrné letenky nepřekročí 200 Euro.

„Provoz na nových pravidelných leteckých linkách by měl být zahájen od letního letového řádu, přesněji řečeno nejdříve od března 2008,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Pavol Lukša a upřesnil: „Na základě konzultací s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a odborem civilního letectví ministerstva dopravy jsou vyhlašována dvě výběrová řízení. Důvodem jsou odlišné legislativní podmínky, které v oblasti civilního letectví platí mezi členskými zeměmi Evropské unie a mezi naší republikou a Ruskem jako nečlenskou zemí. Vyhlášení výběrového řízení pro tři západní destinace má jediný důvod – je to vytvoření základní podmínky pro co nejekonomičtější nabídku. Teprve výsledek výběrového řízení ukáže, jestli bude do Londýna, Amsterodamu a Bruselu létat jedna nebo více společností.“

Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky je nejnižší nabídková cena, tj. nejnižší finanční vyrovnání požadovaná v rámci závazku veřejné služby uvedená v nabídce. V případě stejné výše nabízené částky finančního vyrovnání bude rozhodující celková nabízená sedačková kapacita při počtu rotací za týden.

Zdroj: http://ostravablog.cz/kratke-zpravy/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář