Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 10. 2008

Leos Janacek Ostrava Airport nabízí nové možnosti

Moravskoslezský kraj, vlastník ostravského letiště, plánuje v nejbližších letech investovat do dalšího rozvoje letiště až 10 miliard korun. Jednou z investic je realizace projektu napojení odletové haly na železnici. To umožní lepší dopravní obslužnost letiště s ohledem na plánovaný nárůst počtu odbavených cestujících a přispěje k jejich pohodlnému cestování. Projekt výstavby napojení a vybudování železničního terminálu pod odletovou halou letiště je ve fázi projektové přípravy. První cestující by se měli dostat vlakem přímo k odletu už v roce 2012.
V současné době je před dokončením (ne-li už dokončena) výstavba zařízení pro provoz za nízkých dohledností CAT IIIA a rozšíření pojezdové dráhy TWY E tak, aby letiště splnňovalo podmínky pro provoz velkokapacitních letadel v souladu s kategorií letiště 4E. To umožní přijímat i největší letadla za velmí špatných povětrnostních podmínek. Díky tomuto zkvalitnění technických parametrů bude již v letošním roce možné propojit Moravskoslezský kraj i s nejvzdálenějšími destinacemi po celém světě.
Připravované zrušení vízové povinnosti do Spojených států amerických a dohoda mezi Evropskou unií a USA o otevřeném nebi, tzv. Open Sky, otevře nové možnosti při cestování do USA. Letiště je připraveno podporovat vznik spojení především do exotických a zaoceánských destinací. Cestovní kanceláře tak budou mít příležitost rozšířit nabídku svých zájezdů z Ostravy i do vzdálených a exotických destinací a vyhovět tak požadavkům svých klientů.

Zdroj: Palubní magazín společnosti Central Connect Airlines č. 2/2008, str. 22-23
 

Náhledy fotografií ze složky I-AIGG, Air Italy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář