Jdi na obsah Jdi na menu
 


27. 1. 2008

Zatímco ještě zpočátku nového tisíciletí ostravské letiště dokázalo svému konkurentovi ze slezských Katovic přebírat desetitisíce zákazníků ročně, teď je tomu naopak.
Díky investicím ze strany polské vlády i vojvodství je katovické letiště zrekonstruované a láká letecké společnosti i zákazníky. Každým rokem počet přepravených cestujících narůstá ve stotisícových cifrách.
"Bylo těžké přesvědčit úřady, aby investovaly miliony eur do letiště, ze kterého nelétalo téměř žádné linkové letadlo," vzpomíná Cezary Orzech, mluvčí polského letiště na dobu před vstupem Polska do Evropské unie.
"Ale nakonec všichni viděli ten obrovský potenciál, který letiště má," dodává Orzech a vypisuje na papír přesný počet přepravených cestujících: "Loni to bylo bez čtyř tisíc dva miliony. A letos to bude dva miliony šest set tisíc," odhaduje.

Miliony potenciálních zákazníků

Těžkým průmyslem zasažené Slezské vojvodství, ve kterém Katovice leží, má zhruba 5 milionů obyvatel. Další miliony žijí na dojezdovou vzdálenost v Polsku, ale také na Moravě či na Slovensku. Po dostavění letiště proto nebyl problém přilákat letecké společnosti.
Letadla odsud začala létat hlavně do Německa, kde má mnoho ve Slezsku žijících Poláků rodinné vazby, anebo do Velké Británie a Irska, kam miliony obyvatel našeho severního souseda odjíždějí za prací.
Netrvalo dlouho a přidaly se další destinace jako Brusel, Oslo, Řím, Turín, Milán, Paříž, Barcelona nebo Atény. Maďarské nízkonákladové společnosti Wizz Air se na jihu Polska tak líbilo, že do Katovic přenesla svou základnu.
V současné době Katovice spojuje 7 leteckých společností pravidelnými linkami s 33 evropskými městy. Z letiště odlétá také mnoho charterových letů, celkem do 24 přímořských letovisek.

Pomoci má Euro 2012

Letiště také pro české cestující vytvořilo program slev s názvem Létám z Katovic. Díky němu například ušetří za parkoviště - týden stání před budovou terminálu by je měl vyjít zhruba na 90 zlotých (asi 650 korun).
Právě v dopravě je však největší slabina katovického letiště. I když přímo z Katovic vede k letišti rychlostní komunikace, cesta do Katovic se díky nekvalitním polským cestám prodlužuje.
Kdo se nechce nebo nemůže trmácet autem, má možnost využít železnici. Cesta z Ostravy vlakem do Katovic ovšem trvá okolo dvou hodin.
Přímých vlaků jede každý den zhruba sedm, ovšem nepravidelně. Z katovického nádraží poté jede speciální autobusová linka, která za třicet minut dorazí na letiště.  
Polská strana věří, že už za pár let bude možné ze severu Moravy dojet rovnou na letiště po dálnici. Poláci totiž spolupořádají fotbalové Euro 2012 a v této souvislosti se chystá dostavba dálnice z českých hranic až do Katovic a dále do Varšavy.
Bude-li však tato dálnice opravdu před slavnostním výkopem stát, není jasné. Poté, co byl v celém Polsku v loňském roce uveden do provozu zhruba 1 kilometr dálnic, a na letošek se počítá pouze s o něco málo větším číslem, optimismus zatím není na místě.

Zdroj: http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=519348

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář