Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. 2. 2018

Letiště Leoše Janáčka Ostrava stagnuje aneb Temno nad Mošnovem

V tuzemsku je v provozu pět mezinárodních letišť (Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary), pouze to v hlavním městě je schopno bojovat s polskou konkurencí.

Na celé čáře prohrává už řadu let boj o zákazníka i Letiště Leoše Janáčka Ostrava, které sice navenek působí sebevědomě a pozitivně, ale v pomyslném žebříčku úspěšnosti by se v Polsku umístilo až na dvanácté pozici
Hlavně proto vyznívá tisková zpráva ostravského letiště o počtu pasažérů za rok 2017 tragikomicky. A to i přesto, že mošnovské letiště odbavilo nejvíce cestujících za posledních devět let a nárůst činil 26 procent. V Polsku se těmto statistikám odborníci nejen smějí, ale také si při čtení určitě mnou ruce. Zrovna z Ostravy totiž nebezpečí přetáhnutí klientů určitě nehrozí.

statistika_osr_versus_okoli.jpg

„Těší nás, že díky naší obchodní politice, výraznému navýšení marketingu a oživení leteckého trhu prošlo branami letiště přes 324 tisíc cestujících,“ komentoval roční statistiky obchodní ředitel Letiště Ostrava Stanislav Bujnovský a připomněl i to, že se společnosti meziročně podařilo snížit ztrátu z 88 milionů na 15 milionů korun.

statistika_osr1.jpg

V regionu se najdou ale také kritici, kteří podobným optimismem neoplývají a dlouhodobě poukazují na nenaplněný potenciál letiště nebo statistiky konkurence. Marně… „U nás se o všem mluví, v Polsku koná. Šance, kterou Mošnov na trhu před více než deseti lety měl, byla bezezbytku promarněna, a umožnila tím dynamický rozvoj okolních letišť u našich severních sousedů,“ uvedl Radim Gál, předseda spolku Létejme z Ostravy. Jeho slova jsou možná tvrdá, ale vcelku trefná.

statistika_polska_letiste.jpg Moravskoslezský kraj, jako majitel, selhává, politici se   opakovaně schovávají už řadu let za prázdné fráze.

„Letiště je nezbytné pro další existenci kraje. Nemám teď na mysli jen lety na dovolenou. Letiště je hlavně vstupní brána pro byznys. Nápravu vidíme v rozlétání nákladní dopravy, která může pomoci vydělávat, abychom pak mohli dotovat také civilní linky,“ řekl před časem hejtman Ivo Vondrák. Z jeho slov je patrné, že řešení problému je stále v nedohlednu.
Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/letiste-leose-janacka-ostrava-osm-let-spalo-dodnes-se-vzpamatovava-20180207.html?_fid=8h3l#anketa

 Rozvoj letišť u našich severních sousedů je přitom řízen   státem a začal už v roce 2004, kdy se Polsko připojilo   k Evropské unii.

 Vláda si tehdy vyjednala v Bruselu, že může dotace využívat   také na rozlétávání linek, což se ukázalo jako klíčové. Loni   prošlo polskými letišti 40 milionů pasažérů.

 Hlavní varšavské Letiště Fryderyka Chopina dokonce   v minulém roce odbavilo poprvé v historii více cestujících   (15,75 milionu) než pražské Letiště Václava Havla   (15,41 milionu).

 Dvojciferný růst hlásila i všechna hlavní polská letiště: Krakov   (5,83 milionu cestujících + 17,2 %), Katovice (3,89 milionu + 21,7 %) a Gdaňsk (5,83 milionu + 14,2 %).

 V Mošnově proti tomu panuje celý rok klid a pohoda, z čehož   všechny jednou za rok vyruší jen úspěšné a hojně   navštěvované Dny NATO. I z toho je patrné, že polská letiště   už Ostrava těžko někdy dožene.


Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář