Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. 7. 2008

Letiště opět využívá celou dráhu

Celková rekonstrukce dráhového systému, zahrnovala mimo jiné kompletní výměnu světelného a navigačního zařízení, opravy prahů dráhy, výměnu elektroinstalací i potřebných zdrojů energie. „Projekt byl náročný zejména proto, že se realizoval za plného provozu letiště. Uzavírali jsme vždy část dráhy, abychom mohli udělat patřičné úpravy a zároveň neohrozili plynulost provozu a bezpečnost cestujících,“ řekl ředitel letiště Lubomír Vavroš a dodal, že úpravy byly nutné zejména pro zajištění provozu v případě nízkých dohledností, což je důležité pro lety do dálkových destinací, kdy počasí může hrát významnou roli.

Příští dva měsíce bude letiště ověřovat nově instalované technologie a projde nutným schvalovacím procesem. Od letošního podzimu se tak stane po Praze druhým letištěm v České republice, které bude moci provozovat za podmínek nízkých dohledností.

Jak uvedla mluvčí letiště Michaela Kubešová, celkovou investici téměř 115 milionů korun letiště financovalo z vlastních zdrojů, další investice ve výši 10,7 miliard korun má v plánu vlastník letiště, Moravskoslezský kraj. „V nejbližších letech by mělo na letišti vyrůst nové bezpečnostní centrum, železniční terminál, hotel nebo obchodně-administrativní komplex,“ naznačila Kubešová.

Místo události:
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář