Jdi na obsah Jdi na menu
 


27. 1. 2009

Letiště Ostrava se může ucházet o dotaci 268,5 milionu

Rozpočet projektu je 384 milionů korun, zbylých 30 procent uhradí předkladatel. Oficiální stanovisko komise dorazilo na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže 15. ledna.

Důvodem notifikačního řízení byla navržená výše dotace. Jelikož projekt zakládá veřejnou podporu a dle stávajících pravidel by mohl obdržet dotaci maximálně 40 procent výdajů, pokusila se Regionální rada u Evropské komise vyjednat vyšší hranici podpory, a to především s přihlédnutím k obdobným projektům, například v Polsku. Komise prozkoumala vliv projektu na společný unijní trh a rozhodla, že navrhovaná výše podpory ho nenaruší.

Jednání s komisí probíhalo od června minulého roku prostřednictvím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, k jeho kladnému vyústění přispěla spolupráce regionální rady, Letiště Ostrava a Moravskoslezského kraje. Nyní tak Letiště Ostrava může předložit projekt regionální radě k hodnocení a žádat o dotaci.

„S přispěním evropských dotací chce letiště nakoupit například tahač pro posun letadel, samohybné a vlečné nástupní schody k letadlům, vlečné vozíky na zavazadla, několik vozidel údržby, přístupové turnikety pro odbavení cestujících, kamerový systém, informační technologie a další zařízení,“ uvedl mluvčí společnosti Michal Sobek.

Dosud byly Regionální radě předloženy dvě žádosti o dotace zabývající se rozvojem ostravského letiště. V obou případech se však jednalo o projekty bez veřejné podpory. Projekt Stroje a zařízení I byl doporučen k financování loni v září, druhý projekt Stroje a zařízení HZS je v současnosti hodnocen. Celkem je na letištní infrastrukturu přichystáno až 104,5 milionu eur z ROP Moravskoslezsko.

Zdroj: http://www.euro.cz/detail.jsp?id=12076

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář