Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 10. 2008

Na mošnovském letišti vychovávají už 10 let nové piloty

Co Vaše letecké výcvikové centrum nabízí?
"Jsme na trhu už deset let a v současné době máme všechny potřebné certifikáty pro to, abychom mohli vyškolit piloty pro dopravní letadla. Jsme vlastně jediní v republice, kdo nabízí možnost získat všechny typy licencí a pilotních kvalifikací, tedy od těch nejjednodušších až po profesionální."

Znamená to tedy, že se k vám do výcviku může přihlásit kdokoliv, kdo má zájem o pilotní průkaz a vy jste schopni ho připravit i pro profesionální dráhu?
"V zásadě ano. Prvním stupínkem je výcvik soukromého pilota, pak na to navazují další a další studia, praxe a pochopitelně zkoušky. Zjednodušeně řečeno, každý zájemce začne létat na jednoduchých jednomotorových letadlech, pak přestoupí na vícemotorová, učí se létat nejen při dobré viditelnosti, ale také podle přístrojů atd. Teprve pak se může začít učit létat na určitých typech dopravních letounů a má šanci získat profesionální licenci."

Za jak dlouho se teoreticky může stát nováček, který přijde přímo z ulice a třeba nikdy v letadle neseděl, profesionálním pilotem?
"Pilotní výcvik není levnou záležitostí a obecnou tendencí u našich klientů je co nejrychlejší návratnost vložených prostředků. Pochopitelně se musí absolvovat všechny stupně výcviku, nalétat odpovídající počet hodin a složit všechny zkoušky u Úřadu pro civilní letectví. Mít k tomu zdravotní předpoklady a základy technického vzdělání. Pokud člověk nedělá nic jiného, minimální doba výcviku je jeden rok."

Jaký je tedy nejběžnější způsob dostat se postupem času do kokpitu dopravního letadla?
"Našimi klienty jsou v zásadě dvě skupiny pilotních kadetů: O té první jsem hovořil před cvhílí. Tu druhou tvoří studenti vysokých škol, kteří kombinují pilotní praxi s hlubší teoretickou přípravou. Máme již stabilní spolupráci s Technickou Univerzitou Ostrava, kde je otevřen obor Dopravní pilot. V tomto případě je praktický pilotní výcvik zakomponován do tříletého bakalářského studia. Získáte tak nejen vysokoškolský diplom, ale také pilotní průkaz."

Je zájem o Vaší školu velký?
"Každému je jasné, že kdo má zájem pilotovat letadlo, musí absolvovat alespoň základní výcvik. Jinak ho do vzduchu nikdo nepustí. My jsme prozatím mluvili o základním programu, kdy postupně vychováváme začínající píiloty a postupně jim zvyšujeme jejich kvalifikaci.

Má Vaše škola nějakou specializaci?
"Naše škola ovšem provádkí také speciální počáteční kurzy, opakovací kurz typové kvalifikace a přezkoušení pro profesionální piloty, které jsou nedílnou součástí jejich práce. Každý profesionální pilot totiž musí dvakrát ročně absolvovat opakovací kurz a přezkoušení na leteckém simulátoru, ve kterém jsou mu simulovány závažné problémy na systémech letounu, které on musí umět řešit. Jak už jsem řekl, typové výcviky jsou běžnou součástí vzdělání každého dopravního pilota. My konkrétně děláme výcvik pro letouny L-410, které se vyrábí v Kunovicích. Zatímco v případě běžného výcviku se zaměřujeme převážně na českou klientelu, typový výcvik je výsadou zahraničních pilotů. Například, když si některá letecká společnost pořídí letouny L-410, pošle k nám do školy své piloty a ti u nás absolvují nejprve počáteční a v dalším období opakovací typový výcvik pro tento letoun. Byli u nás například piloti z celé Evropy, prakticky celé Afriky a také pro zajímavost z Koreje a Brazílie."

Kolik učitelů a lektorů se o chod pilotní školy stará?

"Zatímco u základního výcviku soukromého pilota nám stačí pomyslná dvojice Instruktor a žák, u výcviku profesionálního pilota je to zajištění letových instruktorů a lektorů teoretické přípravy složitější, protože jen teoretických předmětů je celkem 14. Máme přibližně 20 kmenových zaměstnanců, kteří se starají o chod firmy a celého systému, no a k tomu najímáme kolem třiceti externích spolupracovníků.

A kolik pilotních průkazů už Vaše společnost za těch 10 let "orazítkovala"?
"To číslo je hodně orientační, alemyslim, že tisícovka pilotů naší školu úspěšně absolvovala."

Byly mezi nimi i ženy?
"Určitě ano, přestože tato profese je z drtivé většiny výsadou mužů. Přece jen je v tomto oboru kladen obrovský důraz na zvládnutí techniky, a to se mnoha ženám nedaří. Na druhou stranu máme zkušenost, že když se do výcviku už nějaká žena přihlásí a chce se stát pilotkou, v mnohém své mužské kolegy předčí. Ženy bývají totiž o něco pečlivější v přípravě a mnohdy i houževnatější než muži. Ostatně i v našem oddělení nepravidelné dopravy zaměstnáváme jednu kolegyni - pilotku, která je absolventkou naší letecké školy:"

Zabývá se Vaše organizace ještě nějakou další aktivitou, spojenou s letectvím?
"Let´s Fly je držitelem Osvědčení leteckého dopravce, proto jednou z našich činností je provozování aerotaxi. Jde o nepravidelnou leteckou dopravu, která ovšem pochopitelně podléhá určitým neměnným pravidlům. V praxi to znamená, že si může klient objednat letadlo a dostat se tak v rámci Evropy prakticky kamkoliv během několika hodin. Jsme schopni reagovat během hodiny, připravit nabídku a realizovat let. Pochopitelně pouze v případě, že je jedno z našich dvou letadel v danou chvíli volné. Zpočátku jsme využívali pouze letoun Cessna T303, který je určen pouze pro 4 cestující . Nyní však máme k dispozici další letoun Beechkraft B350 s kapacitou pro 9 pasažérů a doletem přes 3.000 km. Jsme tedy schopni v tuto chvíli obsáhnout všechna dostupná letiště v rámci Evropy."

O Aerotaxi je v současné době velký zájem a Martin Lubojacký věří, že je to dobrý předmět podnikání. Zkušenosti z jiných evropských mezinárodních letišť jsou totiž naprosto jednoznačné. Poptávka po individuální přepravě VIP cestujících stále roste.

Zdroj: Palubní magazín společnosti Central Connect Airlines č. 2/2008, str. 16-17
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář