Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. 11. 2007

Nízkonákladové linky asi nebudou

„Už ze samotného zadání výběrového řízení na plánované linky je zřejmé, že nízkonákladovým společnostem příliš vyhovovat nebudou,“ říká Lubomír Vavroš. „V zadání totiž požadujeme například možnost prodeje letenek přes standardní systémy a to nízkonákladoví přepravci nedělají,“ dodal ředitel letiště v Mošnově.

Nízkonákladovým dopravcům by se ale pravděpodobně nelíbily ani další podmínky, za kterých je kraj ochoten v počátečních fázích provozu linky hradit ztráty. Přihlásit se totiž mohou jen společnosti, které budou své pasažéry přepravovat turbovrtulovými letadly o kapacitě okolo sedmdesáti míst. Tento bod bude vyhovovat například společnosti CCA, která má licence na opravy letadel Saab 2000, pro které většina výběrových kritérií přesně sedí.

Naposledy jednali o možném příchodu zástupci kraje v roce 2005 se společností EasyJet. „Nízkonákladové společnosti chtějí peníze na to, aby z letiště létaly. V roce 2005 jsme jednali se společností EasyJet, která po nás požadovala devadesát milionů korun ročně za to, aby zahájila provoz linky z Ostravy,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro dopravu Pavol Lukša. Kraj požadavek nízkonákladové společnosti odmítl, rozhodl se raději podporovat společnost CCA, které během necelých dvou let vyplatil za provoz trasy Ostrava - Vídeň 71,5 milionu korun.

Zdroj: Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko

Autor: DAREK ŠTALMACH

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář