Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 3. 2008

Nové linky mají zelenou

Zatímco v roce 2005 poskočil počet přepravených pasažérů o téměř třiadvacet procent, o rok později služby mošnovského letiště využilo jen o třináct procent cestujících více a loni se rychlost růstu dále snížila na necelých jedenáct procent. Kraj chce růst počtu pasažérů podpořit mohutným dotačním programem, kdy chce v příštích třech letech dotovat ztráty z dvanácti nových linek více než sedmi sty miliony korun. Výběrové řízení na přepravce, kteří by lety provozovali se ale protahuje. Původně mělo být uzavřeno v lednu, pak se uzávěrka posunula na začátek března, kdy bylo přerušeno. Evropské unii se totiž nelíbilo, že výběrové řízení bylo vedeno podle českých zákonů a ne podle regulí unie.

Výběrové řízení se znovu rozbíhá

„Do 17. března bychom chtěli zahájit nové výběrové řízení,“ řekl náměstek hejtmana a předseda představenstva letiště Pavol Lukša. „Do té doby bychom chtěli na „evropské nástěnce“ vyvěsit náš záměr toto řízení zahájit, pak se již jen bude muset počkat na zákonem daný počet dnů a pak budeme moci vybírat nové dopravce,“ dodal Pavol Lukša.

Problémy kraje při výběrovémřízení pramení podle náměstka hejtmana z toho, že oficiální dotování nových linek není v Evropské unii pravidlem a prakticky nikdo neví, jak by mělo takové řízení vypadat. „Jsme první, kteří zvolili tuto cestu otevřené podpory, zatímco například v Katovicích nebo v Brně je podpora obdobných linek skrytá,“ řekl Pavol Lukša v souvislosti s mohutným růstem katovického letiště, nebo s přibýváním spojů na brněnském letišti, odkud létají nízkonákladové společnosti například do Barcelony, Říma, Londýna nebo do Moskvy.

Nejasnosti panovaly i okolo souhlasu britské strany s dotováním linek. K záměru podporovat nové spojení se totiž musí vyjádřit země, do kterých podporované lety míří. A britská strana byla proti. To se ale na včerejším jednání mezi ministerstvem dopravy a zástupci britského leteckého úřadu podle Pavola Lukši vyjasnilo. „Britové si nás prostě spletli s Katovicemi a nedokázali pochopit, proč by někdo chtěl dotovat linky, když to k nim tak krásně létá. Když jsme si to vyjasnili, neměli už se souhlasem problém,“ dodal Pavol Lukša.

Ještě v letošním roce by se tak mohlo začít létat do Amsterodamu, Bruselu, Londýna a Moskvy. To ovšem jen v tom případě, že se přihlásí zájemce. Při prvním výběrovém řízení na spojení s Moskvou se totiž nepřihlásil nikdo.

„Termín na začátku letního letového řádu už asi nestihneme, ale létat by se mělo začít ještě letos. Pro kraj není až tak důležité, zda se začne létat v květnu, nebo v září, důležité je, abychom letiště rozhýbali a dali signál dalším dopravcům, že existujeme,“ dokončil Pavol Lukša.

Topolánek: S letištěm jsem spojený víc než lidé tuší

Premiér České republikyMirek Topolánek byl jedním z mužů, kteří přestřihli slavnostní pásku při zahájení provozu opravárenského centra. Jeho účast na letišti nebyla náhodná. „S letištěm jsem spojený více, než si lidé myslí, už na začátku devadesátých let jsme měli program, jak letiště oživit,“ řekl premiér České republiky. „V současnosti se ta vize pomalu naplňuje, sice s mírným zpožděním oproti našim plánům, ale je to tady. Byl jsem například u toho, když se do Mošnova stěhovala ostravská Free zóna, která pak byla nadlouho prakticky jediným větším fungujícím podnikem spojeným s letištěm,“ prozradil své vazby na letiště Mirek Topolánek.

Ministerský předseda vidí budoucnost Letiště Leoše Janáčka, jak zní celý název mošnovského vzdušného přístavu, hlavně v nákladní dopravě.

„Letiště má svoje porodní bolesti, vždy se o něm uvažovalo hlavně jako o nákladním letišti, osobní doprava neměla mít stěžejní roli. To bylo dáno hlavně polohou letiště, které je jen kousek od železnice a ostravské průmyslové oblasti, která může být velkým zdrojem přepravovaných nákladů,“ pokračoval Mirek Topolánek. „Dalším podstatným hybatelem na letišti by pak měly být charterové lety. Osobní pravidelná doprava by měla sloužit hlavně pro přepravu manažerů a obchodníků, kteří jsou schopni do kraje přinést potřebné investice. Na slavnostní otevření opravárenského centra jsem přijel i proto, že se jedná o největší investici podniku v českých rukách, která byla podpořena agenturou CzechInvest. Je to důkaz toho, že zde existují lidé, kteří se umí chopit příležitosti a umí připravit projekt v takové kvalitě, že jej stát podpořil.

***

Plánovaný příspěvek kraje na letecké linky
Cílové letiště 200820092010
Amsterdam25.000.000,- Kč 14.000.000,- Kč9.000.000,- Kč
Brusel45.000.000,- Kč25.000.000,- Kč9.000.000,- Kč
Londýn68.000.000,- Kč32.000.000,- Kč14.000.000,- Kč
Moskva58.000.000,- Kč28.000.000,- Kč12.000.000,- Kč

Zdroj tabulky: materiály krajského úřadu

Zdroj článku: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=057&r=mfsevermorava&c=929894

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář