Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. 11. 2009

Obyvatelé Mošnova si na hluk nestěžují

ObrazekLetiště Leoše Janáčka v Mošnově je největším regionálním letištěm v České Republice. V minulosti zde fungoval jak civilní, tak vojenský provoz a právě s vojenským provozem souvisely časté stížnosti občanů této obce. „Letiště ovlivňovalo, ovlivňuje a ovlivňovat bude život v naší obci a my jsme se vždy snažili o to, mít s vedením i zaměstnanci dobré vztahy“ uvedl starosta Mošnova Roman Máca. Dodal, že nějaké problémy sice byly, ale týkaly se hlavně hluku, který vydávala vojenská letadla. Především ta, prý znepříjemňovala životy lidem žijícím v těsné blízkosti letištní plochy.
V současné době, kdy se provoz letiště omezil pouze na civilní a kdy se změnily i parametry moderních letadel, stížnosti zmizely. „Troufám si říct, že jsme za posledních pět let nezaznamenali žádné negativní ohlasy, který by souvisely s hlukem z přistávajících nebo odlétajících letadel,“ potvrdil starosta.

Ani dny Nato, se kterými každoročně souvisejí problémy v automobilové dopravě, prý občanům Mošnova nevadí. Naopak. „Obyvatelé a spolky se aktivně účastní každoročních příprav. Zajišťují nejen zázemí, které je nezbytné, při pořádání tak velkého projektu, ale nabízejí i své pozemky k parkování aut návštěvníků,“ dodal na závěr starosta Máca. 

Dny Nato se tak stávají stále atraktivnější, o čemž podle něj svědčí i fakt, že počet návštěvníků rok od roku roste.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář