Jdi na obsah Jdi na menu
 


29. 8. 2007

Organizátoři se snaží zvyšovat komfort pro návštěvníky

zdroj: LivelaOrganizátoři se každoročně snaží zajistit nejen zajímavou účast a program, ale rovněž zkvalitnit služby pro návštěvníky akce. „Pro letošní rok jsme se dohodli s jednou z nejlepších společností na českém trhu na instalaci velkoplošné obrazovky v areálu letiště. Diváci se tak mohou těšit na obrazovku úctyhodných rozměrů 6x4 metry, na kterou budou přenášeny mimo jiné ty nejzajímavější detaily z dynamických ukázek,“ upozorňuje Pavel Boháč, koordinátor akce. „Naše společnost nainstaluje obrazovku značky LEDVIEW Briliant INC 7.15. Jedná se o leddiodovou stěnu nejjemnějšího rozlišení, tedy nejkvalitnějšího obrazu v České republice. Pomocí několikaset tisíc svítivých barevných LED diod dokáže zobrazit plnohodnotný plynulý pohyblivý obraz a to i za přímého slunečního svitu přímo na aktivní zobrazovací plochu,“ popisuje technologii Petr Liškutin, jednatel společnosti Livela. Návštěvníci Dne NATO v Ostravě tak podle něj mohou očekávat špičkový detailní obraz přenesený ze vzdálených míst pomocí televizních kamer. Za společností stojí zkušenosti z velkých domácích i mezinárodních akcí, které by se daly minimálně rozsahem a počtem návštěvníků přirovnat ke Dni NATO v Ostravě. „V danou chvíli máme největší radost z instalací našich obrazovek na největší taneční párty Sensation White a Sensation Black v Rize, Praze a Amsterdamu. Den NATO v Ostravě považujeme za velice významnou akci nejen pro zájemce o vojenskou a záchranářskou techniku, ale především pro celou Českou republiku. Proto jsme uvítali možnost prezentovat naši společnost prostřednictvím jedné z největších velkoplošných obrazovek na akci tak mimořádného významu a rozsahu,“ uzavírá Liškutin.

zdroj: Audiopro Na návštěvníky akce však čeká v areálu ještě jedna novinka. „Společnost Audiopro, která se Dne NATO v Ostravě zúčastnila poprvé v loňském roce letos zkvalitní ozvučení areálu svými technologiemi,“ podotýká Boháč. „Je nutností a i samozřejmostí, že při pořádání tak rozsáhlého projektu za účasti několika desítek tisíc lidí je kladen maximální důraz na rychlou, účelnou a srozumitelnou komunikaci. V tomto směru jsme rádi, že můžeme poskytnout ozvučení splňující všechny požadované parametry a přispějeme tak ke zdárnému průběhu celého projektu,“ hodnotí výzvu ozvučit areál obchodní ředitel společnosti Dalibor Hronec. Nejedná se přitom o jednoduchou záležitost. „Jsme limitováni některými faktorů, ať bezpečnostními, tak technologickými. Navíc se jedná o rozlehlé prostranství, navíc specifické tím, že je součástí mezinárodního letiště,“ připomíná Boháč. „Homogenní pokrytí zajistíme použitím závěsného ozvučovacího systému typu Areo (D.A.S.), který pracuje na principu Line Array. Pro dokrytí pak slouží přídavné reprosoustavy D.A.S. Compact 111,“ přibližuje technologii Hronec.

Podle Boháče půjde o dvě „nejviditelnější“ služby návštěvníkům, a to díky tomu, že je nelze přehlédnout – jak obrazovka, tak audiosystémy budou zavěšeny na jeřábech. „Na návštěvníky ale čeká také řada „drobných“ vylepšení. Ve spolupráci s Letištěm Leoše Janáčka Ostrava a společností Freezone zprovozníme další dva vstupy pro veřejnost do areálu, obec Mošnov má pod patronátem zatím největší záchytné parkoviště pro motoristy, které je situováno v blízkosti areálu. To budou moci využít ti, kdo nedají přednost pohodlnému cestování vlaky Českých drah a autobusy Dopravního podniku Ostrava a Connex Morava, které v sobotu 15. září 2007 opět přizpůsobí své jízdní řády potřebám zákazníků. Zlepší se rovněž síť informačních bodů v areálu,“ vyjmenovává Boháč.

Zdroj: www.dennato.cz/aktuality.php

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář