Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. 11. 2007

Podpora linky do Vídně končí

„Září bylo prvním měsícem, kdy linka létala beze ztrát,“ vysvětlil důvod zastavení podpory ze strany letiště jeho ředitel Lubomír Vavroš.

Celkem zaplatili daňoví poplatníci na rozlétání linky Ostrava - Vídeň více než sedmdesát milionů korun. Bez pěti set tisíc čtyřicet milionů vyplatil do konce loňského roku krajský úřad, dvaatřicet milionů zaplatilo v letošním roce Letiště Leoše Janáčka, jejímž je krajský úřad majitelem.

„Výsledkem podpory je stabilní linka do Vídně, napojující region přes vídeňské letiště na více než 170 cílových destinací po celém světě, což je jednou tolik, než umožňuje letiště v Praze Ruzyni,“ řekl Lubomír Vavroš. Na trase mezi Ostravou a Vídní se začalo létat v listopadu roku 2005. Během prvního měsíce provozu jí využilo 170 cestujících. V říjnu letělo na trase Ostrava -Vídeň více než dva tisíce lidí. Díky tomu na sebe linka vydělá.

V dlouhodobém průměru ale společnost CCA, která linku provozuje, stále nemá vyhráno. Během prvních devíti měsíců tohoto roku přepravila společnost CCA 15 691 cestujících při 1 224 letech. To při třiatřiceti místech v letadle Saab 340, které na trase do Vídně létají, znamená, že v průměru bylo obsazeno necelých třináct sedadel. A zimní měsíce letecké dopravě většinou příliš nepřejí.
Ukončením vyrovnávání ztrát linky na trase Ostrava - Vídeň ale podpora kraje, nebo letiště leteckým dopravcům nekončí. Už v průběhu roku odsouhlasili krajští zastupitelé plán na začátek provozu dalších dvanácti linek. Na ty je v nejbližších třech letech vyčleněno téměř sedm set milionů korun. Létat se má začít již v příštím roce.

Zdroj: Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko

Autor: DAREK ŠTALMACH 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář