Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 10. 2008

Spokojený zákazník - úspěch firmy (článek o CEAMu)

Všichni obchodníci na světě mají své dobré i špatné dny. S tímto základním pravidlem musí také denně počítat.
"Je třeba mít na paměti, že obchodování je pouhá souhra náhod a žádný obchodní systém, ani ten za miliony dolarů, vám nezaručíl stoprocentní ziskovost. Prvořadý je váš osobní přístup k byznysu, váš způsob myšlení", říká.
Dokonalé dodržování obchodního plánu je základem úspěchu firmy. Obchodní systém vám poskytuje pouze pravidla, kterých by se měl obchodník držet a tam musí být následně převáděna do jeho reálného plánu.
Bez zákazníků by neexistoval žádný obchod, ani většina firem. To se zdá být naprostou samozřejmostí, ale jak všichni pracovníci marketingu ví, je udržení zákazníka náročný úkol.
Obchod znamená práci se zákazníky. A práce se zákazníky rovná se umění jednat s lidmi. Správný obchodník by měl pochopit a porozumět jejich potřebám a přáním, přesvědčivě s nimi komunikovat, umět jim sdělit zprávu, která zaujme a přivede je k rozhodnutí výrobek koupit nebo s obchodníkem alespoň nadále spolupracovat.
Základním klíčem k úspěchu společnosti JOB AIR - CEAM, a. s. je znalost postupů údržby jednotlivých typů letadel včetně plnění požadavků leteckých provozovatelů., kteří již několik let důvěřují kvalifikovaným odborníků naší firmy, protože nabízíme kvalitní servis za velmi příznivé ceny.
Naše servisní centrum je zaměřeno na "těžkou" údržbu letadel, renovaci interiérů, modernizaci radionavigačního vybavení, přestavbu letadel, zákaznickou podporu provozovatelů, prodej, leasing a přelety letadel.
Díky těmto jedinečným znalostem leteckého trhu jsme pyšní, že můžem nabízet komplexní služby, které provozovatelé požadují a díky tomu se k nám vrací.
Před několika měsící byla dokončena výstavba nového hangáru, který je jedním z největších v Evropě. Opravovat a udržovat se tam budou letadla typu Boeing, ale i jiná, kromě obřích airbusů. Bude se provádět nejen běžná údržba letounů, ale i složitější opravy. Provoz hangáru byl zahájen v březnu letošního roku.
Za zmínku ještě také stojí, že v celostátní soutěži Investor roku 2006 bylo pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky uděleno společnosti JOB AIR - CENTRAL EUROPEAN AIRCRAFT MAINTENANCE, a. s. 2. místo v kategorii NEJVĚTŠÍ EKONOMICKÝ PŘÍNOS - strategické služby.

Zdroj: Palubní magazín společnosti Central Connect Airlines č. 2/2008, strana 12-13
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář