Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. 10. 2008

Váhové limity zavazadel při odbavení charterových letů

 S platností od 1.8.2007 nebudou cestujícím na všech charterových letech akceptována zavazadla pokud nesplní následující kritéria:
  • povolený limit na osobu 20 kg váhy zapsaných zavazadel(celková tolerance +2 kg pro 1 osobu, dále pak tolerance 4 kg pro dvě osoby spolu, a 5 kg pro tři a více osob spolu). Tzn. 3 osoby letící spolu mají celkový limit 3x20kg + 5 kg tolerance, celkem 65kg!!!
  • Děti do 2 let (infant), které nemají rezervaci vlastního sedadla, mají nárok na přepravu složeného dětského kočárku zdarma a volné hmotnosti zapsaných zavazadel, která nepřesahuje 10kg (tolerance +1kg)
  • maximální akceptovatelná váha pro odbavení 1ks zavazadla je 32 kg!!! ( s nulovou tolerancí)
  • výjimky:
    • písemné povolení od dopravce na nadváhu přesahující limit 20 kg na osobu případně potvrzení od CK, že klient si za nadváhu již zaplatil předem. Tato výjimka se nevztahuje na limit max. váhy 1ks zavazadla – 32 kg !!
    • u charterových letů ČSA je na každých 23 kg na osobu tolerance 3 kg (vychází z jejich GOM – akceptace v ekonomické třídě). U ČSA platí tolerance stejně jako u dospělých osob i pro děti do 2 let (tj. + 3 kg).
    • s maximální váhou větší než 32 kg za 1 ks zavazadla mohou být přijaty pouze invalidní vozíky (přepravuje se zdarma); sportovní výstroj pokud ji nelze rozdělit na více kusů zapsaných zavazadel nebo televizní kamera.
Pokud tato kritéria nebudou splněna, nebude zavazadlo přijato k odbavení. Cestující má však právo si zavazadla přeložit tak, aby mohl splnit požadovaná kritéria.

Poznámka:
Vybírání poplatků za nadváhu u charterových letů na letišti v Ostravě zatím není možné; ČSA nemá zájem na charterech vybírat poplatky za nadměrnou hmotnost zavazadel nespadající do uvedené tolerance; s TVS se momentálně vedou jednání a u cizích dopravců k vybírání po dohodě může dojít nejdříve však pro všechny uvedené až v příští sezóně. Nicméně akceptace váhy jednoho kusu zavazadla pouze do 32 kg váhy bude platná i poté, co bude zavedeno vybírání poplatků za nadváhu – toto je standardizovaná váha zavazadla, aby jej mohl zvedat jeden člověk.

Vydal:
Letiště Leoše Janáčka Ostrava

Zdroj: http://www.blue-style.cz/2008/vahove-limity.php
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář