Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. 12. 2010

Z Mošnova do Londýna či Paříže? Stále jen utopie - AKTUALIZOVÁNO!

Dostanou se někdy cestující z Mošnova po přímé ose do několika významných evropských metropolí? Snaží se vedení letiště lákat nízkonákladové dopravce, po jejichž příchodu volá nově vznikající sdružení usilující o rozvoj vzdušné brány? Nejen na to jsme se zeptali Michaely Kubešové, mluvčí Letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Co dělá vedení letiště pro to, aby z Ostravy létaly linky i do dalších míst, než je Praha a Vídeň?

Letiště Ostrava se neorientuje pouze na spolupráci s klasickými dopravci, jako jsou ČSA, CCA nebo Austrian Airlines, které provozují linky do Prahy a do Vídně. Vedeme jednání i s jinými leteckými společnostmi, ale z pochopitelných důvodů podrobnosti nemůžeme specifikovat.

Jednáte i s nějakými nízkonákladovými dopravci a mají někteří z nich zájem začít létat z Ostravy?

Jak už jsem říkala, jednáme s různými leteckými společnostmi. Je třeba si ale uvědomit, že ostravské letiště vychází z poněkud jiných podmínek, které neumožňují koncentraci na low-cost dopravce, i když ani těmto se nevyhýbáme. V každém případě obchodní politika nízkonákladových dopravců vyžaduje poměrně značnou finanční podporu na zahájení provozu nové linky a minimální poplatky letištím. V tomto bodě se obchodní strategie low-cost dopravců a letiště neslučují.

Jaká je vlastně současná vytíženost letiště? Tedy kolik z něj létá denně letadel či kolik pasažérů průměrně za den projde jeho branami?

V tomto případě je nutné rozlišit sezonní a mimosezonní provoz. Tradičně nejslabší měsíce jsou na začátku roku, kdy projde odbavením zhruba dvě stě padesát cestujících za čtyřiadvacet hodin. Naopak v nejsilnějším provozu v sezoně odbavíme přes dva a půl tisíce cestujících denně.

Co by pomohlo tomu, aby z Mošnova létalo více linek? Zlevnění poplatků za odbavení, pobídky pro dopravce nebo něco jiného?

Praktické důvody nám neumožňují snižování poplatků – je nutné pokrýt provozní náklady letiště. Nicméně výší poplatků se nijak výrazně nelišíme od ostatních letišť v České republice. S jejich výší pracujeme, nabízíme například incentivy (motivační pobídky – pozn. redakce) pro nové linky. Tyto pobídkové programy jsou veřejně přístupné všem dopravcům.

O které cílové destinace by byl podle vás mezi cestujícími největší zájem?

Podle našeho průzkumu je největší zájem o evropské metropole, jako je například Londýn, Paříž…

>> POZNÁMKA AUTORA

Když to jde jinde, proč ne i v Mošnově?

Těžko se dá očekávat, že bude někdy v Mošnově panovat takový cvrkot jako na obrovských letištích v evropských metropolích, kde startuje a přistává jedno letadlo za druhým, a kde projdou odbavením miliony cestujících ročně.

Na druhé straně byl pro mě velmi smutný pohled, když jsem nedávno letěl pravidelnou linkou Ostrava – Vídeň, na to, jak moderní odbavovací hala mošnovského letiště zeje mimo turistickou sezonu prázdnotou a jak tamní personál skoro až zívá z toho, že nemá nic moc na práci.

Věřím, že je těžké přivést nové dopravce do kraje, který pořád patří mezi chudší regiony, a kde létání po světě nepatří ke kratochvílím většiny občanů. A cpát milionové dotace na krytí ztrát dopravcům jen proto, aby létali s poloprázdnými letadly do Londýna, Paříže nebo Říma, by asi byla také cesta spíš zhoubná než šťastná.

Přesto vidím možnosti v tom, že kraj a vedení letiště nastolí a vyjednají takové podmínky, aby přivábily aspoň nějaké nízkonákladové dopravce, kteří tady budou chtít létat za příznivé ceny a bez toho, aby sáli veřejné prostředky. Když to jde jinde, proč by to nemohlo jít i v Mošnově?

Třeba tomu napomůže i nové sdružení lidí, kteří se o danou problematiku zajímají, a kteří mohou být partnery i rádci ve vyjednávání, jež povede k postupnému rozvoji letiště. Minimálně se díky nim bude o stavu a možnostech letiště více mluvit. Snad se pak dočkáme toho, že Mošnov nebude jen bezvýznamné regionální letiště, ale stane se skutečnou vzdušnou branou Moravskoslezského kraje, ze které se lidé dostanou do celé Evropy i dál do světa.

Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář