Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. 6. 2008

Z Ostravy do Moskvy budou cestující létat pravidelně už v létě

Memorandum o společné přípravě a provozování nové letecké linky dnes v Čeladné podepsali zástupci ostravského a moskevského letiště i ruské letecké společnosti Polet Airlines. "Původně kraj zamýšlel zahájit letecké spojení s finanční dotací formou závazku veřejné služby. Nakonec se nám podařilo zajistit ho na komerční bázi," vysvětlil předseda dozorčí rady letiště a hejtmanův náměstek Pavol Lukša.
"Letiště Domodědovo není sice tolik známé jako letiště Šeremetěvo, nyní je ale největším ruským letištěm," dodal ředitel ostravského letiště Lubomír Vavroš. Loni na něm bylo odbaveno téměř 19 milionů cestujících, kteří z něho mohli letět celkem do 230 destinací. "Kromě stovek návazných spojení v rámci bývalého Sovětského svazu nabízí lety do Japonska, Indie nebo Číny, kam se doposud můžeme dostat pouze s dvojím nebo trojím přestupem," řekl Vavroš.
Podle ruského dopravce bude mezi Ostravou a Moskvou létat letoun typu SAAB 2000, do něhož se vejde 50 cestujících. "V budoucnu by mělo být spojení každodenní. Při tvorbě letového plánu přihlédneme k tomu, aby lidé mohli podniknout jednodenní návštěvu Ruska," naznačil Vavroš. Kromě podnikatelů v kraji by měli spojení využívat turisté. Více ruských hostů si po rozlétání linky slibují například Lázně Darkov na Karvinsku, kde Rusové tvoří zatím pět procent návštěvníků, řekl dnes ředitel lázní Petr Kacíř.
Soukromá společnost Polet Airlines vznikla v bývalém Sovětském svazu před 19 lety. Do roku 1992 přepravovala hlavně těžké a rozměrné náklady, cestující přepravuje od roku 2003. Před třemi lety otevřela pobočku v Mnichově, o rok dříve ve Frankfurtu. "Mezi jejími akcionáři je i generální ředitel společnosti Anatolij Karpov," řekl ČTK výkonný ředitel pro Evropu Maxim Klušin.
Z ostravského letiště létají pravidelně už od roku 1994 cestující nedotovanou linkou ČSA do Prahy. Letecké spojení s Vídní, které zajišťuje společnost CCG, dotoval kraj poslední tři roky více než 70 miliony korun. Od září 2007 se však přehouplo do zisku a kraj dotace zastavil. Podle Vavroše je linka mezi Ostravou a Vídní vytížena z 80 procent.
Další pravidelné linky by měly létat z mošnovského letiště do Londýna, Amsterodamu a Bruselu. Na jejich provozovatele kraj v březnu vypsal výběrová řízení, která budou trvat do konce července. Původní tendry z prosince 2007 kraj zrušil na doporučení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, protože neodpovídaly evropské legislativě. Do roku 2012 chce kraj zavést celkem 12 nových linek z Ostravy do evropských regionů. Jejich rozjezd chce podpořit částkou přesahující 700 milionů korun.

Zdroj textu: http://www.financninoviny.cz/index_view.php?id=319230

Obrazek

Zdroj obrázku: http://www.planes.cz/cs/photo/1014554/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář