Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. 4. 2009

Z Ostravy do Moskvy patrně až na podzim

Pravidelná linka mezi letištěm v Mošnově na Novojičínsku a moskevským letištěm Domodědovo byla po pěti měsících provozu vytížena z deseti až patnácti procent. Kvůli ztrátové lince se letiště na konci loňského roku dostalo do červených čísel. Podle předběžných výsledků vloni hospodařilo se ztrátou kolem 15 milionů korun. Právě na tom se výrazně podílelo 26 milionů Kč, kterými letiště kompenzovalo ruské společnosti ztráty z provozu linky.

České aerolinie chtěly pravidelnou linku do Moskvy obnovit s tím, že by stroje létaly na letiště Šeremetěvo místo původního Domodědova. "Vzhledem k dopadům současné krize v odvětví a nyní oslabujícímu zájmu ze strany ruské klientely, která je pro zavedení linky podstatná, plánujeme zahájení pravděpodobně až od zimní sezony," řekla listu mluvčí Českých aerolinií Daniela Hupáková.

Podle deníku společnost Letiště Ostrava očekávala, že obnovením pravidelné linky, která by byla plně v režii ČSA - tedy bez dotací od letiště a kraje, se letišti vrátí alespoň část nákladů. "Provozování linky bylo plánem ČSA a ty se rozhodly s jejím startem počkat. Jejich rozhodnutí jsme nemohli nijak ovlivnit," dodala mluvčí ostravského letiště Michaela Kubešová.

Z Mošnova na Novojičínsku létají pravidelně už od roku 1994 cestující nedotovanou linkou ČSA do Prahy. Další pravidelné linky by měly létat z mošnovského letiště do Londýna, Amsterodamu a Bruselu. Moravskoslezský kraj ale na jejich rozlétání letos nevyčlenil žádné přímé dotace.

Zdroj:
1) http://www.letectvi.cz/letectvi/Article67262.html
2) Regionální mutace MF Dnes, ČTK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář