Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. 8. 2010

Z Ostravy do Prahy se možná bude létat jen jednou denněMísto současných čtyř pouhý jeden spoj denně. Tak by mohlo vypadat letecké spojení mezi Ostravou a Prahou od začátku zimní sezony. Letiště Leoše Janáčka ještě oficiální stanovisko ČSA nezná. Myslí si ale, že by to byla škoda. "V každém případě v celkovém objemu cestujících je to téměř dvacet procent lidí, co z ostravského letiště odlétá, a myslíme si, že linka mezi Ostravou a Prahou je velmi dobře vytížená," tvrdí mluvčí Letiště Ostrava Michaela Kubešová.

Letiště v MošnověLetiště v Mošnově 

"Letový řád pro zimní sezonu nebyl dosud schválen a dílčí fázi přípravy tohoto letového řádu společnost nebude komentovat. Informace zveřejníme ještě v srpnu nebo na přelomu srpna a září," prozradila pouze mluvčí společnosti ČSA Hana Hejsková. Letiště Leoše Janáčka bojuje s úbytkem cestujících. Letos jich odbaví přes 300 tisíc, to je asi o deset procent méně než loni. Největší konkurent - polské letiště v Katovicích jich ale bude mít téměř desetkrát více. Nabízí teď 31 pravidelných linek a stejně tolik charterových letů.

Letiště v MošnověLetiště v Mošnově 

"Katovické letiště je určitě velkým konkurentem letiště ostravského. V době, kdy to ostravské přešlapovalo na místě a přemýšlelo se, co s ním bude dál, se to katovické začalo rozvíjet a tento náskok se zatím nedaří dohnat," potvrdil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Pilotní kabina letadlaPilotní kabina letadla 

"Ta konkurence Ostravy je skutečně stále menší a menší, nedaří se jí rozvíjet tak rychle jako Katovicím. Důvodem je i to, že působíme na mnohem větším trhu. Slezsko má pět milionů obyvatel, a to je skutečně velký potenciál," myslí si i předseda představenstva Letiště Katowice – Pyrzovice Artur Tomasik. Pokud ČSA počet letů z Ostravy do Prahy sníží, bude to nejdříve od 1. listopadu.

Zdroj: www.ct24.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář