Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 10. 2009

Z představenstva Letiště Ostrava odchází někdejší ředitel

Od nástupu nové krajské koalice (ČSSD a KSČM) se tak kompletně proměnilo představenstvo letiště. Rada kraje už v dubnu odvolala původní tříčlenné představenstvo, v jehož čele stál právě Vavroš. Jako vrcholový manažer byl podle radních zodpovědný za ztrátové hospodaření firmy. Přestože ho radní nejprve odvolali, vzápětí ho kvůli jeho odborným znalostem o letovém provozu zvolili jako člena nového představenstva.

Jako šéfa představenstva i ředitele letiště Vavroše v obou řídících funkcích nahradil bývalý ředitel Povodí Odry Pavel Schneider. Tomu opoziční ODS vytýkala, že dosud nepředložil novou koncepci rozvoje letiště, kterou vedení kraje slibovalo. "Vážím si pana Schneidera jako odborníka na povodí a vody, jen nevím, jestli si stačil za tu dobu všimnout, že to, čemu v tuhle dobu šéfuje, není hráz u rybníka, že to je mezinárodní letiště, a že je potřeba, aby se s ním takto nakládalo," uvedl opoziční zastupitel Pavel Drobil (ODS).

Schneider novinářům řekl, že novou koncepci představí na prosincovém zasedání zastupitelstva. Dokument se podle něj nyní připravuje. Strategie podle Schneidera zatím nebyla předložena proto, že základní letní sezona letiště, kdy létají charterové lety, byla těžko odhadnutelná. "Po ukončení této sezony bychom se chtěli od toho odpíchnout, a na to napasovat další postupy letiště," vysvětlil Schneider.

Nový člen představenstva letiště, dvaatřicetiletý Holubec, vystudoval Fakultu strojního inženýrství na Vysokém učení technickém v Brně, obor letecký provoz. Na letiště nastoupil v roce 2000 jako dispečer provozu, později působil také jako vedoucí letového provozu, od roku 2007 je ředitelem provozu letiště.

Zdroj: www.letectvi.cz; ČTK
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář