Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. 7. 2010

Zrekonstruovaná centrální stojánka v Mošnově zrychlí odbavení

"Po téměř šesti měsících stavebních prací, které částečně komplikovaly provoz na centrální odbavovací ploše, omezení konečně skončilo. Opět využíváme celou plochu, což je pro nás v sezoně dost důležité. Letiště získalo možnost odbavení sedmi letounů zároveň místo původních čtyř stání přímo u odletového terminálu," uvedla Kubešová.

Podle ředitele letiště Pavla Schneidera byla úprava centrální plochy nutná. "Přestože máme ještě dvě odbavovací plochy a to na severní a jižní straně letiště, v plném letním provozu je problematické obsluhovat letadla na víc než kilometr vzdálených stojánkách. Znamenalo by to přetahovat nejen techniku nutnou k obsluze letadel, ale převážet i cestující. Tím bychom podstatně prodlužovali dobu nutnou pro odbavení letu, a to by se dopravcům určitě nezamlouvalo," uvedl Schneider.

Mimo pravidelných linek, kterých startuje z ostravského letiště týdně téměř 40, doplňují v letní sezoně letový řád stovky turistických letů. V červenci je naplánováno téměř 350 charterů.

Projekt nové odbavovací plochy bude ještě pokračovat na jaře příštího roku, kdy bude dokončena rekonstrukce zbývající části starého živičného povrchu. Na rozšíření centrální odbavovací plochy čerpal Moravskoslezské kraj, která je vlastníkem letiště, dotace z evropských fondů. Získal přes 100 milionů korun.

Vlivem hospodářské krize loni ubylo letišti cestujících. Celkem odbavilo přes 307 000 lidí, což bylo meziročně o 13 procent méně. Více než polovina všech cestujících ubyla na pravidelných linkách do Prahy a Vídně.


Zdroj: www.letectvi.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář