Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro spottery

Zaujal vás koníček, zvaný spotting, natolik, že byste jej také rádi provozovali, ale nevíte jaké fotovybavení si pořídit na focení letadel? 
Jestli vám bude stačit pouze chytrý telefon se zabudovaným fotoaparátem, nebo bude lepší si pořídit rovnou digitální zrcadlovku?
Hledáte informace, kam se na letišti (ať už u nás v Ostravě, či kdekoliv jinde) postavit, abyste pořizovali co nejlepší snímky, případně jak se na tyto fotopozice vůbec dostat?
Na tyto a další otázky vám odpoví právě tato rubrika, kde naleznete různé tipy, rady a recenze ke všemu, co potřebujete vědět na toto téma, a která je rozdělena do tří dalších složek.

Kódy, písmenka a frekvence
- vám objasní, na jakém principu probíhá tzv. letecká radiokomunikace, jaký přístroj je třeba si k tomu pořídit, jaké frekvence si naladit a jak porozumět komunikaci v letecké dopravě.

Přístroje, pomůcky a vychytávky
- vám poradí s výběrem správného fotovybavení včetně dalekohledů, pomůže vám s výběrem schůdků či poradí, jaký program si nainstalovat v počítači na úpravu a ukládání Vámi pořízených fotek.

Spotting v Ostravě
- se zaměřuje hlavně na focení na ostravském letišti, kde najdete mapu a popis všech fotopozic včetně fotek, předpověď počasí a podobně.

Letecký humor
- vám zpříjemní čekání na letadlo různými vtipy, hláškami a vtipnými obrázky z leteckého prostředí :)

Pakliže jste nenašli to, co jste hledali, můžete mi to napsat do vzkazů pod každým příspěvkem. :)