Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spotter info

Zaujal vás koníček, zvaný "planespotting", natolik, že byste jej také rádi provozovali, ale nevíte, co vše je k tomu potřeba? 
Nevíte, jaké fotovybavení k tomu budete potřebovat a váháte, jestli vám bude stačit pouze chytrý telefon se zabudovaným fotoaparátem, nebo bude lepší si pořídit rovnou digitální zrcadlovku?
Hledáte informace, kam se na letišti (ať už u nás v Ostravě, či kdekoliv jinde) postavit, případně jak se na tyto fotopozice můžete vůbec dostat, abyste pořizovali co nejlepší snímky, ?
Na tyto a další otázky vám odpoví právě tato záložka, kde naleznete různé tipy, rady a recenze ke všemu, co potřebujete vědět na toto téma, a která je rozdělena do tří dalších složek.

Kódy, písmenka a frekvence
- vám objasní, na jakém principu probíhá tzv. letecká radiokomunikace, jaký přístroj je třeba si k tomu pořídit, jaké frekvence si naladit a jak porozumět komunikaci v letecké dopravě.

Přístroje, pomůcky a vychytávky
- vám poradí s výběrem správného fotovybavení včetně dalekohledů, pomůže vám s výběrem schůdků či poradí, jaký program si nainstalovat v počítači na úpravu a ukládání Vámi pořízených fotek.


 

 

Příspěvky

11. 4. 2010

Rady a tipy na správné spotterské vybavení

/ Rubrika: Spotter info / Komentářů: 1

Když se tak nad tím zamýšlíme, napadá nás, že by nebylo na škodu seřadit a popsat to, co správný planespotter potřebuje ke své činnosti na letišti. Ačkoliv tyto věci již valná většina spotterů využívá, tak i přesto se najde řada spotterů, a to zejména začátečníci, kteří tu či onu věc ještě nevlastní, případně nechají doma, takže raději prevence, než absence... ;) Věřte, že toho opravdu není málo! Více uvnitř...

 
Celý příspěvek

21. 12. 2007

Charakteristika pojmu "plane spotter"

/ Rubrika: Spotter info / Komentářů: 0

Kdo to je a čím se zabývá. Více uvnitř...

 
Celý příspěvek