Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spotter info

Zaujal vás koníček, zvaný "planespotting", natolik, že byste jej také rádi provozovali, ale nevíte, co vše je k tomu potřeba? 
Nevíte, jaké fotovybavení k tomu budete potřebovat a váháte, jestli vám bude stačit pouze chytrý telefon se zabudovaným fotoaparátem, nebo bude lepší si pořídit rovnou digitální zrcadlovku?
Hledáte informace, kam se na letišti (ať už u nás v Ostravě, či kdekoliv jinde) postavit, případně jak se na tyto fotopozice můžete vůbec dostat, abyste pořizovali co nejlepší snímky, ?
Na tyto a další otázky vám odpoví právě tato záložka, kde naleznete různé tipy, rady a recenze ke všemu, co potřebujete vědět na toto téma, a která je rozdělena do tří dalších složek.

Kódy, písmenka a frekvence
- vám objasní, na jakém principu probíhá tzv. letecká radiokomunikace, jaký přístroj je třeba si k tomu pořídit, jaké frekvence si naladit a jak porozumět komunikaci v letecké dopravě.

Přístroje, pomůcky a vychytávky
- vám poradí s výběrem správného fotovybavení včetně dalekohledů, pomůže vám s výběrem schůdků či poradí, jaký program si nainstalovat v počítači na úpravu a ukládání Vámi pořízených fotek.

Fotopozice + info
- se zaměřuje hlavně na focení na ostravském letišti, kde najdete mapu a popis všech fotopozic včetně fotek, předpověď počasí a další důležité informace.

Letecký humor
- vám zpříjemní čekání na letadlo různými vtipy, hláškami a vtipnými obrázky z leteckého prostředí :)

Pakliže jste nenašli to, co jste hledali, můžete nám to napsat do vzkazů pod každým příspěvkem. :)